+ İSLAMGREEN34 NEW WORLD » SANAL ALEM ANEKTODLARI 1. BÖLÜM  » 3 - SANAL ALEM - SANAL ALEM VE MÜSLÜMAN GENÇLİK İLE İLGİLİ ARAŞTIRMALAR 1. BÖLÜM (Moderatör: İman_Power)
 SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA - LÜTFEN TIKLAYINIZ

Kullanıcı Adı: Beni Hatırla?
Şifre:
Sayfa: [1]
Konu: SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA - LÜTFEN TIKLAYINIZ  (Okunma Sayısı 15192 defa) Seçenekler Arama
« : Ekim 28, 2008, 11:57:37 ÖÖ »
admin
Ziyaretçi
SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA - LÜTFEN TIKLAYINIZ

SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA - KONU İÇİN ALTTAKİ LİNKİ TIKLAYINI Z

http://www.kurankursumezunlari.com

 İSLAMİ CHAT ALDATMACA LARI..... ...
« : Eylül 11, 2007, 12:27:53 ÖS » 

--------------------------------------------------------------------------------
ERKEK: s.a
KADIN: a.s
ERKEK: nasılsın kardeşim?
KADIN: elhm iyiyim ya siz?
ERKEK: Allaha hamdu senalar olsun binlerce kez..
KADIN: amin inş.
ERKEK: nerelisin iz?
KADIN: niye sordunuz?
ERKEK: sohbet etmek için ortak konular yakalamak lazım o açıdan yani..
KADIN: özel konulara girmiyoru m kusura bakmayın
ERKEK: siz beni yanlış anladınız kardeş ben sadece islami konularda fikir alışverişi yapmak istiyorum .
KADIN: buyrun o zaman konu belirleyi n?
ERKEK: peki konumuz izdivaç olsun mu?
KADIN: olabilir.
ERKEK: islamda evlilik sünnet midir farz mıdır sizce?
KADIN: kişiden kişiye değişir, kimine sünnettir kimine farzdır.
ERKEK: evet haklısınız .Peki eşinizde arayacağınız vasıflar nelerdir?
KADIN: öncelikle dindar olmalı, ruh güzelliği olmalı, fedakar, vefakar ve cefakar olmalıdır.
ERKEK: anlıyorum efendimiz sav de öncelikle dindar olanı seçmemiz gerektiğini öğütlüyor.
KADIN: evet ya ben evleneceğim kişide ilk arayacağım özellik kesinlikl e dinine bağlı olmasıdır, yoksa evlenmem
ERKEK: bu arada cemaat ehli misiniz?
KADIN: evet ya siz?
ERKEK: ben de.(beynamaz cemaatind endir aslında)
KADIN: kime bağlısınız?
ERKEK: ****  cemaatind enim ya siz?
KADIN: *****  bağlısıyım
ERKEK: hmm. maşAllah
KADIN: Ne iş yapıyordunuz?
ERKEK: özel bi şirkette satış temsilcis iyim (24 saatin 12 saatini chatte kız tavlamakl a harcarım diyecek değil ya)
KADIN: Allah muvaffak etsin helal kazançlar nasip etsin ins.
ERKEK: Allah razı olsun, siz ne ile meşgul olursunuz?
KADIN: ben de işte başörtüsünden dolayı okumadım evdeyim (halbuki ya üniversiteyi kazanamamıştır ya da hiç okumamıştır taktiğe bakın.. hizaya gelin islam mücahidesi!)
ERKEK: ne kadar güzel.. demek inancınızdan taviz vermedini z
KADIN: yaaa özel sorular sormayın lütfen ben buraya dini bilgi edinmek için giriyorum başka bi isteğim yok.
ERKEK: peki konumuza dönelim o zaman.. peygamber efendimiz in, sahabe-i kiramın evlilikle ri gibi bi evlilik düşünebiliyor musunuz?
KADIN: nerdeeee tırnakları bile olamayız, hangi kadın aişe ve hatice valideler imiz gibi sevilmek istemez ki
ERKEK: anlıyorum ama onları örnek alıp onlar gibi sevmeyi sevilmeyi deneyebil iriz, onlar bizler için birer rehberdir (sadede gelen erkek tiplemesi)

KADIN: evet haklısınız?
ERKEK: kaç yaşındasınız?
KADIN: 23 (şehvet bilinci esir alınca hayaller ayyuka çıkar ve özel konu faslı kapanır)
ERKEK: ben de 26, sizi görebilir miyim? çok iyi birine benziyors unuz? (nihayet asıl mevzu gelmiştir ve erkek, niyetini ortaya koymuştur)
KADIN: hayır. kimseye görünmem (hanım kardeşimiz kendini ağırdan satar)
ERKEK: bana güvenmiyor musunuz?sokakta, çarşıda ne idüğü belirsiz sarhoş ve berduşlar sizi görebiliyor ve benim onlar kadar bile değerim yok öyle mi? (biraz da duygu sömürüsü lazım)
KADIN: peki ama bi seferliğine.. başka görünmem ısrar etmeyin lütfen (böylelikle asıl maksatlar hasıl olmuştur)

iste bu diyalogla r islami chat odalarındaki haller..g erisini zihinleri nizde siz ekleyin.T abi bu sözler iki kişi arasında gibi görunse de aynı sözler belki 100 kişiye söyleniyor.Günlük yaşantısında 'selamun aleyküm' demekle yetinen zevat, chatte: 'AllahIN selamı, rahmeti bereketi, ihsanı ve ikramatı üzerine olsun' gibisinde n uzun selamlar eşliğinde mukaddesa tı, nefsi arzuları, için hoyratça kullanabi liyor, bir başka deyişle dini istismar ediyor.ik i ayrı cinsin saatlerce konuşup hiç nefsani konuşmayacakları diye bir şey söz konusu olabilir mi?Asla ve kat'a olamaz.Bu diyalogla ra site radyosu, dini sohbet, ve ezgilerle malesef asr-ı şeriflerle katkıda bulunuluy or.Düşünün, kuran eşliğinde namzetler, cilveler (maazAllah). HZ.peygam berin (a.s) : ' kadın ve erkek bi başına kaldığında üçüncüleri şeytandır..'' sözünün hakikatin i misallend irdiğimiz chat diyaloğunda görüyoruz.şu hadisi hatırlatmakta fayda var, buyuruluy or ki: Her kim ahiret işiyle dünyalık menfaatin i temin ederse ahirette nasibi yoktur.Bu tür diyalogla rda Allah ve RASULUNUN adı, değisik cemaat ve tarikatla rın isimleri şehevi arzulara kurban edilmekte dir.Yalan ve riya chat odalarının ayrılmaz ikilisidi rler...Ha l böyleyken duygusal sarhoşluga kapılmış adeta transa geçmiş chatsever lerin asılsız safsatala rı ne kadar ka'le alınır, düşünmek lazım vesselam. RABBiMiZ BiZi BiR AN BiLE OLSA NEFSiMiZE BIRAKMA. AMiN.AMiN .AMiN.

ALINTIDIR

Chat’çilere mesaj var!"
« : Eylül 15, 2007, 06:39:13 ÖÖ » 

--------------------------------------------------------------------------------
Chat’çilere mesaj var!"


Teknoloji, her zaman söylediğimiz gibi ikiyüzü keskin bıçak gibidir. Dikkatli olunmazsa, kullanana zarar verir. Son yılların en gelişmiş teknoloji si internet de böyledir. Bu çok faydalı teknoloji, dikkatli kullanılmadığı zaman, telafisi mümkün olmayan sayısız zararlar vermekted ir.

Bu zararlard an sadece biri olan “chatleşme” üzerinde durmak istiyorum . Bununla ilgili gördüğüm işittiğim, okuduğum birçok olumsuz gelişmeler meydana geldi. Birçok ailede huzur bırakmadı. Hatta, chat yüzünden yuvasını dağıtanlar oldu. Bununla ilgili bir yazı yazmak isterken, mail adresime “Chat’çilere mesaj” geldi. Chatleşmeden canı yanan, bir bayan tarafından kaleme alınan bu uzun yazıyı özetleyerek sizinle paylaşmak istedim:

Chatleşmek bir çeşit sanal beraberli k haline geldi günümüzde. Adam, saatlerce bilgisaya r başında oturup hanımını, çocuklarını bir kenara itip başka bir alemde geziyor. Eşiyle ilgilenec eğine, onun can yoldaşı olacağı yerde, gidiyor bilgisaya rla arkadaşlık ediyor. Daha doğrusu bilgisaya rdakilerl e...

“Bu yaptığın uygun mu?” dediğin zaman da, “Ben faydalı olmak, emri marufta bulunmak için yapıyorum” deniyor. Bir kere, en büyük hatamız, faydalı olmaya 'evden' başlamak yerine 'elden' başlamak... Evdekiler dururken, eh nefsimize de hoş geliyor, önce ellerle uğraşıyoruz.

Kişinin önce kendisine, ailesine, sonra da diğer yakın çevresine, daha sonra da uzak çevresine faydalı olması gerekir. Şimdi, chat hastalarına sormak lazım: Elinizi vicdanınıza koyun ve itiraf edin, eşinizle çocuğunuzla mı daha çok meşgulsünüz, yoksa bilgisaya rınızla mı?

Bazı chat hastası erkekler diyebilir, “Benim eşim benimle ilgilenmi yor, ben de o yüzden chatlerde sürünüyorum.." Etmeyin, siz gerçek manada eşinizle ilgilendi niz de o sizinle ilgilenme di mi? Bu kabul edilebili r bir mazeret değildir.

İnsanların kadın olsun erkek olsun, ilgiye, sevgiye ihtiyacı vardır. Siz verirseni z, alırsınız; ilgi,sevgi karşılıklı olur. Arkadaşlık,sevgiyi paylaşmak gibi değerlerimizi TV ve bilgisaya r öldürüyor, güzelim aile yuvaları buzdolabına dönüyor adeta. Chat yüzünden kocasının yüzünü göremeyen, bunun için ruhi dengesini bozan çok kadın var. Yazık değil mi bizlere.

Bekarlara gelince; art niyetli olanları bir tarafa bırakıp, olayı iyimser bir şekilde ele alacak olursak bunlar da genelde evlilik hayali ile,chatleşiyorlar. İşi ileri götürüp tanıştıktan sonra da sükutu hayale uğruyorlar. Çünkü iki taraf da tam dürüst davranmıyor chatte.

Sanki chatleşme yalan üzerine kurulmuş. Erkek kadın, kadın erkek numarası çekiyor. Daha nice yalanlar, her şey toz pembe. Chatte tanışılan bir kişiyle gerçek bir evlilik kurulmaz, bu kadar da hayalpere st olmayın; artık milenyumd ayız, dünya acımasızlaştı, güven duygusu öldü.Chatte tanışıp mutlu bir yuva kuranlar var demeyin, bu sadece bir kumar olur. O ancak binde birdir. Binde birin size isabet etmesini mi bekliyors unuz yani?

Bekarlar da, “Faydalı olma” mazeretin i öne sürebilirler. Faydalı olma, emri maruf her yiğidin harcı değildir. Biliyorsa n öğretirsin, bilmiyors an , avlayacağın yerde, avlanırsın. Her taraf sinsi din düşmanları ile dolu. Öyle sorular sorarlar ki bunlar, eğer itikadi meseleler de sağlam bilginiz yoksa, eyvaahhh yandınız demektir. Aklınıza binbir çeşit vesvese takılır.

Bir de işin şu yönü var; yanlış bilgi vermek büyük bir sorumlulu k. Ayrıca, fikrinde sabit olan ve karşısındakine onu aşılamaya çalışan kimselerl e saatlerce konuşulsa hiçbiri diğerini chat ortamında ikna edemez. Olacak iş değil, ancak havanda su dövülmüş olur. Adam zaten fikrini isbat için gelmiş, sıkı da hazırlanmış, ikna olması çok zor...

Chat gerçeği aslında bu kadarla da bitmiyor, chat vakti öldürmekten pek de öteye geçen birşey değil. Ve öldürdüğü şey sadece vakit de değil, insanın ailesiyle, akrabasıyla, arkadaşlarıyla ilgisini hatta sevgisini de öldürüyor.

Hangi iş olursa olsun, yapılmasındaki zararı faydasından çoksa, o işi yapmamak aklın gereğidir. Buna göre tüm chatçiler; elinizi vicdanınıza koyup düşünün; eksiniz mi fazla, artınız mı? Tamam mı, devam mı? Kararınızı buna göre verin!


Mehmet Oruc

http://www.zehirliok.com/konu/internet-hem-aydinlik-hem-tilsiml.html

İNTERNET:Hem Aydınlık Hem Tılsımlı ve Karanlık Dünyaya Açılan Pencere.. .
leylamary 21 tarafından Per, 2007-02-08 10:56 tarihinde gönderildi. Şehvet Serbest Kürsü
İNTERNET: HEM AYDINLIK HEM TILSIMLI VE KARANLIK DÜNYAYA AÇILAN PENCERE…
Halden anlayan bir çok kişinin de yaşadığı gibi bilgisaya r ve İnternet kullanımında olumsuz tespit ve görüşlerin çokluğu sizi şaşırtmasın! Çünkü hep beğendiğim şu özlü sözü burada nakletmek isterim: “Ateş, düştüğü yeri yakar!”
İnternet git gide ateşler ve bataklıklarla dolu bir ülke haline geldi!... Eğer ateş engelleri ni, tuzakları ve bataklığa düşmeden ‘Hazineler in bulunduğu gizli ülke’ye yâni erdemliliğe başarıyla ulaşabilirseniz, sizi tebrik ederim! Çok zor…
Hem hayat yolunda hem internet yolculuğunda önce iyi niyet, sonra onu gerçekleştirmek ve tuzaklara düşmemek için güçlü bir irade gerekir! Kararsızlık, tereddüt ve kötüye ilk adım en büyük hata oluyor! Çünkü bataklığa bir adım atan, kolay kolay kendini kurtaramıyor ! Karanlık çekim etkisine ve girdaba karşı da insanın direnme ve rota değiştirme gücü olması gerekiyor .
İnternet bu güne kadar ki fotoğraf, dergi, televizyo n gibi etkili yayınlardan daha büyük etkiye sahiptir. Hem aydınlık ufuklara hem de tılsımlı ve karanlık, bilinmeye nlerle dolu bir dünyaya açılan penceredi r…
Bugüne kadar dünyada tavsiye verici milyonlar ca kitap, filmler ve yaşanmış olaylar olmasına rağmen insan yine de dış görünüşe, hediyeler e, göz kırpan bir güzele, yaldızlı, yalan ve güzel sözlere kanabiliy or. Kendini en uyanık sanan insanlar bile zayıf noktasından tuzağa düşebiliyor. Kimseyi kınamamak gerekiyor . Her zaman her şeye karşı tedbirli olmak lazım! Borç, hastalık ve ateşin küçüğü olmazmış! İlk kıvılcımda tedavisin i yapmak gerekiyor, yoksa önlenemiyor! Allah korusun!
Acı çekmiş veya aldatılmış erkek veya kadınların birbirler ini, yanlışlığın çoğunu karşı tarafa atarak bir nevi suçluluktan kurtulmay a çalışması bizim hatalarımızı görmemize engel olmamalı! Aslında olumsuz olayları baştan itibaren sakin bir ortamda düşündüğümüzde yanlışlar sıralamasını kolayca yapabilir iz.
Kuran-ı Kerim’de Yüce Allah, hem erkeklere hem kadınlara, karşı cinsten yabancılara bakmamayı emrediyor . Halk arasında sadece hep erkekleri n kadınlara baktığı görüşü hakimdir. Sürekli bakmak tutkuyu ve aşkı doğurur.
Eskiden bir erkeğin beğendiği kadına kur yapması, ona ulaşmaya çalışması zordu. Bir sürü planlar, çekici hareketle r yapması gerekiyor du. Ayrıca yabancı erkeğe olsun kadına olsun, yaklaşarak bir süre sohbet edebilmek veya dolaşmak zordu…Bulabilir se tenha bir yer bulmalı, kısa sürede az bir görüşmeyle yetinmek zorundaydı. Günümüzde internet bu kolaylığı sağladı; Karşınızdaki kişinin fotoğrafını görüyor, sesini duyuyor, fikir ve görüşlerini epeyce öğreniyorsunuz tabii ki doğruysa. Hatta hareketle rini video kamerada izleyebil iyorsunuz . Eğer gerçekten ticari veya kültürel alışveriş gibi nedenle iletişim kuruyorsa nız kamerada görmek varlığını görme açısından geçerli bir yol.
Gelelim erkekler mi nefsine, şehvetine düşkün; yoksa kadınlar mı? Daha doğrusu hangisi daha fazla meyilli? Biz kadınlarda güzel görünme , beğenilme duygusu hakimdir. Dünya moda sektörü daha çok kadınlara yönelik çalışır. Kadınların, modası geçmiş bir elbiseyi giyebilme si büyük cesaret ister. Çoğu zaman masum görünen genç kızlar, önüne bakarak yürüseler de hep bakılmak, gözlerin üzerinde olması nefsi açıdan çok hoşlarına gider. Bugün dindar kadınların çoğu bile kaşlarını almak haram olmasına rağmen kaş aldırırlar. Yüzlerine dikkat çekebilmek ve etkili olabilmek için makyaj yaparlar. Örtülü olmalarına rağmen çoğu kadın sade renkli ve desenli örtü yerine çekici renkler, sıcak renkler dediğimiz üstelik çiçekli örtüler giyerek adeta, “Gel, beni kokla!” anlamını verirler. Sonra da , “Ben bir şey yapmadım ki…” derler. Hele bir de koku sürünmüşse, mıknatıs etkisini siz düşünün. Halbuki Hz.Muhamm ed (a.s) ,kadının koku sürünerek dışarı çıkmasını yasaklama mış mıydı?
Ses konusunda yine Kur’an-ı Kerim’de Yüce Rabb, kadınlara edalı bir şekilde yabancı erkeklere konuşmamalarını çünkü kalbinde şehvetten kaynaklan an hastalık olan kimseye fitneye sebep olabileceğini buyurmamış mıydı? Kadın cilveli ve oynak davranırsa, o zaman bütün erkekler şehvetli bir şekilde etrafını sararlar ve avını parçalamak isteyen yabani hayvanlar gibi davranırlar!
Uluslar arası şirketlerin reklam metotlarında hala yalan ve kadın favori araç olarak kullanılmaktadır. Eskiden Göktürkler zamanında, Çinliler Türk prensleri ni hediyeler ve güzel prenses ve genç kızlarla kandırmış! Kardeş kardeşi birbirine düşürerek, ülkelerini parçalamışlar. Tarih boyunca ne değişmiştir !? Bugün de moda sektöründe, güzellik yarışmalarında, sinema ve televizyo n alanında, reklamlar da çekim aracı hep ‘kadın’ olmaktadır. Bu en etkili silahlarıdır! Derince bir düşünün şimdi; Korku filmlerin de bile nedense hep kötü, eli bıçaklı bir adam kadın banyodayk en gelir…Öyle daha etkili oluyor çünkü. İki heyecanı birden yaşatıyorlar…
Sinema sektöründe olsun, müzik sektöründe olsun –moda zaten belli, ona değinmiyorum- çoğu patronlar, “Kızım, dekolte giyinecek sin, şöyle göğüslerin kısmen açık olmalı, eteğin çok kısa olmalı!”, “Büyük davetlerd e şeffaf (transpara nt) giyinecek sin ki herkes çevrende susuz köpekler gibi dolansın!” anlamında telkinler veriyorla r. İşte metot hep aynıdır, sözü uzatmaya gerek yok. İnsanlar ve paralar, girdaba böyle akıyor!...
Televizyo nun, sinemanın, interneti n olumsuz etkilerin den kurtulabi lirseniz, ‘siz güçlü iradeli büyük bir savaşçısınız’ , demektir. İnternetin kumar, şiddet, seks dolu dünyasına ilk adımı atmaz, ilk bakışı fırlatmaz, ilk elinizi uzatmazsa nız, uyuşturucu etkisinde n kurtulabi lirsiniz! Uyuşturucu bağımlısı olmazsınız.
90*60*90 seksi bir afetin yıldırım çarpmasına gerçekten maruz kalmak istemiyor sanız, tarayıcınızın penceresi ni çok küçülterek, ön bilgi olarak bir ipucu alabilirs iniz. En iyisi, hemen zararlı web sitelerin i filtreley en programla rdan birini hemen bilgisaya rınıza kurmak.
İnsanın niyeti iyi bile olsa çevredeki kötüye sevk eden şartlar çok etkileyic i ve önemlidir! Önce onların etkisinde n kurtulmak, uzaklaşmak lâzım! Yani kötülükler ülkesine merak ederek meyletmem ek gerekir! İrade alanında gerçekten iyi ve güzel olanı yapma niyeti varsa, Yüce Allah ve melekleri ve diğer Salihler bizi tutup, yolumuzu aydınlatacaktır!
İnternet gibi cazip bir pazar yanı başımızdayken evli çiftlerin birbirler ine karşı yapacakla rı en önemli görevler şunlardır:
Anormal derecede geçimsizlik yoksa, küçük hataları hoş görerek, sabredere k zamanla düzelmesini beklemekt ir. Katlanmak ve sabretmek, mutluluğun temel direkleri nden. Hz. Mevlana , “Kusursuz dost arayan, dostsuz kalır.” Buyurmuş. Bunu göz önünde tutmak gerekiyor .
Bir diğeri. “Güzele 40 günde doyulur, güzel huyluya 40 yılda doyulmaz!” , gerçeğini hiç hatırdan çıkarmamalı. Ahlakımızı güzelleştirirsek, çirkin veya noksanlık zannedere k kafa takılan vücut özelliklerimize üzülerek yıpranmayız. Allah (c.c.), her ruha uygun bir neden vermiş.
Ayrıca bu kadar güzellerin cirit attığı ortamda, eşler birbirine karşı çoğu zaman bakımlı, güler yüzlü ve cazip olmaya çalışmalıdır. Böylece erkekler, mankenler e, güzellik kraliçelerine gözü ve aklı takılı kalmasın!
Bir diğer en önemli davranışlardan; Daima iyiliksev er ve yardımsever olmak, güzel meyve veren bir ağaçtır.
Son olarak da her zaman mümkün olmasa da eşe karşı ilgili olmak, onu dinlemek, arasıra sürprizler yapıp hediyeler almak, mümkün olan ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmak, küçük hatalarında ağır hakaretle r yapmamak, değer verildiğini gösteren erdemli davranışlardandır. Eşler, ateşe karşı birbirini koruyan kalkan olmalıdır. Bahçede aniden ortaya çıkan tılsımlı yabani ata aşık olmamak gerekir; bilinen ve iyilikler i görülen hayat arkadaşına ve yoldaşa sahip çıkmak daha iyi !
Bendeniz, güvenlik ve koruma açısından maddi tedbirler i almakla beraber, daha çok manevi muhafızlara güveniyor ve çevremi şöyle hayal ediyorum: Önce Yüce Allah 360 derece her yönden bizi ve tüm evreni kuşatmış, görüp gözetmekte; sonra önümde Hz.Muhamm ed (a.s), Sağımda Hızır (a.s), solumda yol gösterici Kâmil Mürşid , arkamda okunan dualar nedeniyle eşlik eden Koruyucu Melekleri n arasında olarak onlara güveniyorum ! Tabii ki bizler suç ve günahları memnuniye tle ve güle oynaya işlemezsek !...Yoksa uyarılar gelir; belalar, musibetle r, hastalıklar vb. Tabii ki duyarlı olanlara, gâfil kimselere işaretler, uyarılar vb. pek tesir etmez, taa ki ölüm meleği gelene kadar yâni bir nevi yıldırım çarpışı … Allah (c.c), utandırmasın! İyi insanlar, kardeşlerinin hatalarını gizlesinl er ki Allah (c.c.) da, onların günahlarını örtsün !
Ruhunuz esenliğe ulaşsın…İyi dileklerl e. Leylamary 21 , 07 Şubat 2007

‹ Soru : Müslüman, müslümana kafir derse hükmü nedir? Kafirlere kafir demenin hükmü nedir? İnkar Edenlerin Ölüm Anındaki Pişmanlıkları ›
» Yorum göndermek için giriş yapın veya kayıt olun 1824 okuma
İffetli kadınlar nerede? Göklerde mi?
Anlayış (üye değil) tarafından Cum, 2007-02-09 16:02 tarihinde gönderildi.
"Çoğu zaman masum görünen genç kızlar, önüne bakarak yürüseler de hep bakılmak, gözlerin üzerinde olması nefsi açıdan çok hoşlarına gider. Bugün dindar kadınların çoğu bile kaşlarını almak haram olmasına rağmen kaş aldırırlar. Yüzlerine dikkat çekebilmek ve etkili olabilmek için makyaj yaparlar. Örtülü olmalarına rağmen çoğu kadın sade renkli ve desenli örtü yerine çekici renkler, sıcak renkler dediğimiz üstelik çiçekli örtüler giyerek adeta, “Gel, beni kokla!” anlamını verirler. Sonra da , “Ben bir şey yapmadım ki…” derler. Hele bir de koku sürünmüşse, mıknatıs etkisini siz düşünün. Halbuki Hz.Muhamm ed (a.s) ,kadının koku sürünerek dışarı çıkmasını yasaklama mış mıydı?"

Doğru... Bediüzzaman Hz'leri hakiki dindarlıktan bahseder. . Böyle gelenek/görenek belasına teslim olmuş, adet yerini bulsun hesabı, ihlassız, içtenliksiz, vicdansız, basiretsi z, mücahadesiz bir takım ritüeller mi dindarlık? Bu tipler ancak ahmak erkekleri kandırırlar, kandırıyorlar da...

Şu ana kadar bir kaç istisna dışında "geçek iffetli kadın" görmedim, hiç hüsn-ü zannım yoktur... Sakın yanlış anlaşılmasın; belki vardır ama ben görmedim. Ama az ama çok, ama çıplak ama örtülü, ama örtülü ama açıktan hiç görmedim... Ruhumda güven coşkusu uyandıran, hürmet hislerimi ayaklandıran mütevazi ve muhterem kadınları istisnala r dışında malesef, mateessüf görmedim!.. Hatta, dindar bir kız "ben de görmedim" demişti, hoş kendisi de öyleydi ya(Chat yapan, flört eden, erkeklerl e lüzumlu lüzumsuz konuşan ve bakan, gerekli gereksiz çarşı pazar gezen ve hakiki tesettüre bürünmeyen kadınlara iffetlidi r diyemiyor uz)...

Türbanlı, allı pullu, boyalı, gösterişli, flörtlü sahtekarlıklara lanet olsun, bizden uzak olsun!

»
Yorum göndermek için giriş yapın veya kayıt olun
Anlayış kardeş;
MURAKIB tarafından Cum, 2007-02-09 18:42 tarihinde gönderildi.
İffetli kadınları görememeniz normal çünkü onlar iffetli

Öyle çarşı pazar dolaşıp kendileri ni beğendirmeye çalışmıyorlar

Ben gördüm hamdolsun, çokta görüyorum!!!

Çarşafını çıkardığı vakit yüzünden nur akan kızlarımız var, yüzünde peçesi yüzüne namahrem gözü değmemiş kızlarımız da var..

Allah onlardan razı olsun...

»

İnternet müminleri!
« : Aralık 12, 2009, 12:22:54 ÖÖ » 

--------------------------------------------------------------------------------
  [ Fıkıhta şöyle bir kural var. Eşyanın aslı ibahedir yani eşya aslında mubahtır ama kullanım alanına ve şekline göre hüküm değişir..Yoksa esasında hiçbir eşya bizatihi haram ilan edilemez. . Bu kural İSLAMın evrensel ve güne hitap eden bir din olduğunu ifade eden kurallard an bir tanesidir .

Neyine kadar kullanacağımızın ölçüsü bellidir. Elbette ki itirazlar da denecekti r ki; O zamanlar internet yoktu ki!. Bu itirazın tutarlılığı yokturayn en internet o zaman da yoktu öyleyse bidattırkullanılmamalıdır sözü gibi.

İSLAMın hiçbir emri real hayata aykırı değildirütopik değildirmasal değildir.İSLAMın bizzat real hayatlar için geldiği ise herkesin malumudur ..

İnsanlarda tutku duygusunu n olduğu da bilinen bir gerçektir..Herkes bir şeylere tutulup tutulduğu şeye kılıf bulmakta da epey mahirdir. Bir örnek vermek gerekirse . Mesela;
...
Müminler İnternet tutkunu!

Kılıf dünden hazırlanmış.Gelişen dünyada Müminler de her yerde olmalılar. Kısmen doğru olsa da bu söz başta dediğimiz gibi eleştirimiz ve karşı çıkışımız amaç dışı kullanımlar içindir. Hele de sanal alemde tabiri caizse radikal olmakkesk in olmak CİHADERİ kesilmek çoook kolay!....
Nefsi ile iyi hesaplaşamayan bir kimse için kullanım süresi ve şekli ne olursa olsun kendini kandırarak ben amaç dışı kullanmıyorum demek çok kolay olsa gerek..

Msn konuşmaları eşiniz ile muhabette n daha çok ise

Msn konuşmalarınız çocuklarınıza ayırdığınız vakitlerd en daha çok ise

Msn konuşmalarınız dava adına yaptığınız söylemlerdenkonuşmalardanvaazlardansohbetlerden daha çok ise

Yarın hesap günü vakitler önümüze konduğunda hesabımızın ne olacağını şimdiden hesap etmeliyiz .

Önceden abi abla bacım gibi başlayan ve daha sonra işi duygusal boyutlara vardıranların da var olması Allah'tan korkanlar olarak durumumuz u bir daha gözden geçirme mecburiye tini vermiyor mu?..Duygu inkar edilmez bir gerçek lakin eşlerinize esirgediğiniz duygusallıkların ellere sunulmasının iSLAM açısından haram oluşunun yanında vicdanlarınakılların kabul edeceği bir iş midir?...Ya eşler de aynı şekilde boşluğunu doldurmay a kalkarsa izzetiniz e ne olur ?. Hani Zina etmek isteyen bir genç Peygamber den izin almaya kalkmış. O da(sav)sormuş:
-Annen ile yapılmasınıhalan ilebacın ileeşin ile yapılmasını ister misin?.
Bunu duyan genç vicdan muhasebes i ile vazgeçmişti..Şimdi düşünülmesi gereken bir durumdur bu cicili laflarıen ince nezaketle rigüzel ifadeleri eşleriyle yapılmasını istemeyen ler(Cinsiyet farkı yok) başkalarıyla yapmazlar!.


Hayatından tamamen çıkaranlar da var. Kastımız bu da değil..Bu konuda ölçüyü aşanlar değil denge üzere kullanımdan bahsediyo ruz..Vasa t olandan ifrat ve tefritin dikkate alınmasından bahsediyo ruz!..

Bahsedile n konuların kadını erkeği yok. Sorumlulu k Mümin olanlarındır..Bazen şöyle söylemlere rastlıyoruz.
Mümine hanımların sitelerde ne işi var? Cevabımız şu Mümin erkekleri n ne işi varsa?..Mümin kadında her yerde kişiliği ile varlık göstermelidir. Allah'tan korkmalı ve hesap günü yaptıklarının önüne konacağını düşünmeli kimsenin ailesi için fitne olmamalıdır...Ama Mümin erkek de aynı şekilde hesabı hesaba katmalı kimsenin iffetine göz  konuda Allah'ın koyduğu sınırları dikkate almalıdır.

Bu bağlamda Kafırun suresinin tefsirini defalarca okumak ve mesajını iyi kavrayara k hayatımıza geçirmek durumunda yız. Aynı şekilde kalem suresinin ilk on ayetinde de vurgulandığı üzere ;
LA İLAHE İLLAllah' ı kabul eden bir bireyinhe r şeyi ama istisnasız hayatta her şeyi batılda olanlarda n farklıdırfarklı olmalıdır.lekum dinikum sizinki size benim ki bana demektir. Bu sadece siyaseti ilgilendi ren bir konu değildir. TEVHİDE inanan bir insan;

-İnaçta
-amelde
-Ahlakta
-Eşyayı kullanımda
-Fikirde
-kültürde
-sanatta
-Edebiyatta
-Siyayesette..
Yani Hayata dair ne varsa her şeyde Tevhide inanan için özgündürözeldirdiğerlerinden ayrışır. Zaten kafırun suresi de küfür olandanba tıl olandan her noktada yol ayrımını bildirmek için gelmiştir.

Yol ayırımı!.. Evet yol ayırımı ey müminler; TEVHİD özgünözel ve karışımı olmayan net bir yoldur.Yo lcusunun da netözgünözel olmasını istiyor..

Biz şayet sağlam olursak hiçbir rüzgar bizi savuramaz!.. Peki neden? Neden TEVHİDİ temsil etmede bunca acziyet içerisinde kaldık?.. Peki neden Örnek İSLAMi toplumu oluşturmada acz içerisindeyiz?.. Neden Mümin erkek ve Mümin kadınlar velileri iken iki diyalogda n sonra bir birlerini n fitnesi durumuna geliyorla r!..TEVHİD Sadece rejimleri kabul etmemek değildirHani ayetlerde Nefisleri ni ilahlaştıranlardan bahsedili yor ya Hani Zamanlarını boşa tüketenler hüsrana uğrayacaklar fermanı vardı ya!.

Tefekkür etmeninte zekkür etmeninte debbür etmeninte fekkuh etmenin ve Tüm bunlardan dolayı Teşekkür etmenin vakti gelmedi mi?...
Alıntıdır   
 
  Kayıtlı 

--------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
kervan

EditörDUA : 424
 Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1441


  Ynt: İnternet müminleri!
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2009, 05:54:56 ÖS » 

--------------------------------------------------------------------------------
Msn konuşmaları eşiniz ile muhabette n daha çok ise   

Msn konuşmalarınız çocuklarınıza ayırdığınız vakitlerd en daha çok ise   

Msn konuşmalarınız dava adına yaptığınız söylemlerden konuşmalardan vaazlarda n sohbetler den daha çok ise 

Yarın hesap günü vakitler önümüze konduğunda hesabımızın ne olacağını şimdiden hesap etmeliyiz .   
 
 
Sanal dünyada yalan hayatlar. ..
« : Eylül 01, 2009, 11:30:01 ÖÖ » 

--------------------------------------------------------------------------------
                   
Günlük hayatında insanlarl a diyalog kurmaktan uzak, çekingen, içe kapanık bireyler internet ortamında bir süre sonra kendileri ni farklı kimlikler le tanıtmaya başlıyorlar. Sanal sohbet odalarında arkadaş edinenler çoğunlukla oldukları gibi değil olmak istedikle ri gibi bir karakter çiziyorlar.

İnternet her birimizin hayatında artık vazgeçilmez hale geldi. Çocuklarımızın ödevlerinden, okul kayıtlarına, sınav sonuçlarına, fatura ödemelerinden, bilet rezervasy onuna günlük hayata dair her tür ihtiyacımızı pratik olarak çözme imkânı sağlayan internet, aile ilişkilerinde de en az televizyo n kadar rol çalmaya başladı. Artık okuldan gelen çocuklar mutfağa koşup akşam yemeğini hazırlamakta olan annelerin e o gün neler yaptıklarını, neye sevinip, neye üzüldüklerini anlatmak yerine alelacele bilgisaya rı açıp sanal arkadaşlarıyla sohbet etmeyi seçiyorlar. Genç kızlar ve genç erkekler problemle rini evde sır saklayan ve her derde bir çare bulan büyükleri, ağabeyleri veya ablalarıyla değil internett eki dostlarıyla paylaşıyorlar. Birbirini n ilgisizliğinden şikayetçi olan eşler, sanal aleme bambaşka kimlikler le girerek sevgi açlıklarını gidermeye çalışıyorlar.

Tam bu noktada internet kullanımıyla ilgili çok ciddi problemle r ortaya çıkıyor. Günlük hayatında insanlarl a diyalog kurmaktan uzak, çekingen, içe kapanık bireyler internet ortamında bir süre sonra kendileri ni farklı kimlikler le tanıtmaya başlıyorlar. Sanal sohbet odalarında arkadaş edinenler çoğunlukla oldukları gibi değil olmak istedikle ri gibi bir karakter çiziyorlar. Kimileri sanal alemde daha çok ilgi görmek ve dikkat çekmek için kendileri ne hayali bir hayat kurguluyo r. Hayal ettikleri ama gerçeğe dönüştüremedikleri pek çok şeyi yapmış gibi anlatıyorlar. Böylece muhatapla rının ilgisini çekerek, hayranlık duyulan biri haline geliyorla r. Kimileri ise yaşadığı kişilik bozukluğu sonucu baskılanmış asıl benliğini sanal ortamda gün yüzüne çıkarıyor.

Sınırların olmadığı sanal dünyada kendini özgürce ifade edebilmek, sorunlarını hiç tanımadığı ve muhtemele n gerçek hayatta hiç yüz yüze gelmeyeceği insanlara anlatmak bu gibi durumlard a geçici bir rahatlama sağlayabiliyor. Ancak çoğunlukla psikoloji k açıdan sorunlu kişilerin bu yolu tercih ettiği düşünülürse internet iletişiminin faydadan çok zarar getireceğini söylemek pek de yanlış olmaz.

Sanal kimlikler problemle ri artırıyor

Uzmanlara göre sanal dünyada seçilen “nick name” (takma isim) ile yedek kişilikler kimi zaman kişi ile özdeşleşirken kimi zaman da gerçekliğin tam dışına çıkıyor. Hatta kişiliğin ötesinde, sanal ortamda cinsiyet, yaş, sosyal statü, medeni hal bile değişiyor. Sanal alemin sağladığı özgür alan ve “chat modası” insanların asıl dünyada arkadaşlarıyla, aile bireyleri yle ve dostlarıyla yaptıkları sahici muhabbetl eri ve duygu alış verişini de ortadan kaldırıyor. Chat, bir yandan sorunları, korkuları paylaşmaya yardımcı olurken, bir yandan da sorunlard an ve gerçek dünyadan kaçmanın bir aracı oluyor. Bu kaçış bir süre sonra daha büyük sıkıntıları da beraberin de getiriyor . İletişim problemi yaşanan evlilikle rde eşlerin birbiriyl e diyaloğu tamamen ortadan kalkıyor, birbirler inin yüzünden çok bilgisaya r ekranına bakmaya başlıyorlar. Evli olduğu halde kendini bekâr olarak tanıtıp internett e arkadaşlıklar kuranların sayısı hiç de az değil. Ortamın “sanal” olduğunun verdiği rahatlıkla bu tür ilişkilerin “aldatma” sayılmayacağını düşünenler de aile kurumuna en büyük zararı veriyor. Gençler kimlik çatışması yaşamaya başlarken okuldaki başarısızlıklar da beraberin de geliyor. Üstelik kendini yetişkin gibi tanıtan çocuk ve gençlerin kötü niyetli kişilerce kullanılmaları da işten bile değil. İnternet ortamında farklı kimlikler e bürünenlerde kişiliklerin bozularak yedek kişilikler oluşması, yabancılaşma ve yalnızlaşma ise ciddi psikiyatr ik bozuklukl arın altyapısını oluşturuyor ya da bu bozuklukl arın açığa çıkmasını hızlandırıyor.

Chatleşirken mantık ve kurallar unutuluyo r

Chatleşmede kişilerin karşı tarafa kendileri ni istedikle ri şekilde yani olumsuz yönlerini bastırarak ya da olmadıkları bir kişilik portresi çizerek tanıttıklarının altını çizen Prof. Nevzat Tarhan bunun sebebini de şöyle açıklıyor: “Chat anında insan içindeki düşünce ve duygu obsesyonl arına kolaylıkla kendini kaptırır. Düşünce obsesyonu, beynimizi n bir bölgesinin istem dışı yanlış düşünce üretmesidir. İnsanın içindeki düşünce ve duygu obsesyonl arı, chatleşme esnasında kontrolde n çıkar. Kişi o anda hiç düşünmeden, süzgeçten geçirmeden aklına gelen her şeyi yazı ya da ses yoluyla karşı tarafa aktarır. Arzular ve dürtüler ile mantık ve kurallar arasındaki denge, arzular ve dürtülerden yana bozulur.”

Psikiyatr Dr. Nihat Kaya’ya göre aslında, birçok insan “yüzüne maske takarak” içinde olan arzuları ve ifade edemedikl erini başka bir kimlik ve kişilikle ifade edip rahatlama ktadır. Adeta o görüşler onun değil de öteki insanındır. Sanal ortamda hiçbir sansür baskı olmadan her şeyi ifade etme, deşarj olma imkânı vardır.

Sanal kişiler bize yakın gibi görünebilir ama…

Doç. Dr. Kemal Sayar “İnternette aşk ve sevgi” başlıklı makalesin de internet üzerinde sanal kimlikler le kurulan arkadaşlıkların mahiyeti hakkında şu bilgileri veriyor: “Kendini açma ya da iç dökme online ilişkilerin de vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsanlar hattın diğer ucunda birileri bunları okuyacak da olsa, bir bilgisaya ra daha fazla açılabilirler ve bu da internet ilişkilerinin özünü oluşturmaktadır. Bazen bilgisaya rdaki sanal kişilik bize yan odada oturan gerçek kişilikten daha yakın görünebilir.”

Sanal alemde insanların kendileri ni daha rahat ifade edebilmel erini ise internet üzerinde iletişimin kelimeler e dayalı oluşuna bağlıyor Sayar: “Sadece bir klavyenin tuşlarına dokunarak ona daha fazla şey açıklayabilirsiniz, duygularınızı belli edebilir ya da karşınızdaki insanın cazibesin e kapılabilirsiniz. Klavyede yalnızca kendiniz, kendi kelime ve duygularınız üzerine odaklanırsınız, nasıl göründüğünüzün, ne giydiğinizin, fazla kilolarınızın bir önemi yoktur.” Sayar’a göre sanal iletişimin en büyük riski ise insanların iletişim kurmak için kendileri ni başka Hilal ARSLAN Hilal ARSLAN kimlikler le tanıtmaları. Bu endişesini de şöyle ifade ediyor: “İnsanlar çok fazla açılabilir, gerçekçi olmayan biçimlerde idealize edip düş kurabilir ler. Oyun oynama, kandırma, cinsiyet değiştirme gibi durumlar internet ortamını ilişki kurmak için nisbeten tehlikeli bir yer haline getirmekt edir, hiç yoksa başlattığınız bir ilişkinin yoktan yere buharlaşması riski vardır.”

Belki de internet üzerinden insanlarl a iletişim kurarken de hiç akıldan çıkarılmaması gereken Mevlana’nın asırlar öncesinden bugüne miras bıraktığı “Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol” düsturu olmalı…
 

     Sosyalleşme için insan insana iletişim gerekir

Dr. Nihat Kaya

Chatleşme olayı insanların, sohbet etme, şakalaşma kendini ifade etme arzularına ortam sağlamaktadır. Chatleşen insanların birçoğu yüz yüze iletişimde kendisini yeterince ifade edemeyen insanlardır. Dikkat edilirse çoğunlukla, isimler farklı verilmekt e, unvanlar, meslekler gizlenmek te, değişik yansıtılabilmektedir. Çekingen, utangaç, sosyal fobik özellikte olan birçok insan chatleşme ile bu özelliklerini “sanal ortamda” giderebil mekte fakat “gerçek hayatta” sorun yine devam etmektedi r. Oysa kişiliklerin gelişmesi ve sosyalleşme için insan insana temas-iletişim gerekir.

Chatleşenlerin bir kısmı da can sıkıntısı veya yaşadığı bir sorunu unutmak için, alkol-uyuşturucu alma yerine sanal ortama bağlanarak kendisini rahatlatır. Bağımlılık riski olanlarda chatleşme bağımlılığı gelişir. Yüz yüze görüşmeyen insanların bir kısmı sanal ortamda ısınma turları yaptıktan sonra yüz yüze görüşebilecek duruma gelirler.

Saatlerce bilgisaya r başında kalan insanların fizyoloji k dengesind e de bozuklukl ar görülebilir. Bel ve boyun fıtıkları hareketsi zliğe bağlı kireçlenmeler, göz bozuklukl arı, ışınlamanın getirdiği yorgunluk lar ve kanser riski vs.

Diğer yandan uykusuzlu klar ve bunun getirdiği gerginlik, huzursuzl uk, unutkanlıklar....

Sosyal olarak aile ile çatışma uyumsuzlu klar, arkadaş, okul, iş yaşamına yansıyan olumsuzlu klar... Bütün bunlar insanın sosyal, mesleki, ekonomik başarısını olumsuz etkileyen faktörlerdir.
Düşünce obsesyonu chatleşirken kontrolde n çıkar

Prof. Nevzat Tarhan

İnsanlar sanal ortamda, olmak istedikle ri kişiliği yansıtır ve karşı tarafla sadece yazı ya da görüntü yoluyla iletişim kurdukları için kendileri ni olduklarından daha farklı biçimde anlatırlar. Bunun nedeni chat anında insanın içindeki düşünce ve duygu obsesyonl arına kolaylıkla kendini kaptırmasıdır. Düşünce obsesyonu, beynimizi n bir bölgesinin istem dışı yanlış düşünce üretmesidir. Bir erkek, izlediği bir filmde gördüğü ya da sokakta karşılaştığı bir kadını eşinden daha fazla seviyormuş gibi hissedebi lir. Bu da bir çeşit duygusal obsesyon dur. İnsanda bu ve benzeri ani düşünce ve duyguların oluşması doğaldır. Önemli olan insanın mantığının ve vicdanının bu düşünceleri onaylayıp onaylamadığıdır.

İnsanın içindeki düşünce ve duygu obsesyonl arı, chatleşme esnasında kontrolde n çıkar. Kişi o anda hiç düşünmeden, süzgeçten geçirmeden aklına gelen her şeyi yazı ya da ses yoluyla karşı tarafa aktarır. Arzular ve dürtüler ile mantık ve kurallar arasındaki denge, arzular ve dürtülerden yana bozulur. Ayrıca chatleşmede kişiler karşı tarafa kendileri ni istedikle ri şekilde yani olumsuz yönlerini bastırarak ya da olmadıkları bir kişilik portresi çizerek tanıtırlar. Bu nedenle chat ortamı, aldatmanın birinci safhası olan hoşlanma için iyi bir zemin oluşturur. Chatleşme ihtiyacı kişinin beğenilme ve sevilme duygularının tatmin edilmemes inden kaynaklanır.

Sanal hayattan gerçek hayata dönüş yolları

Çekingen, utangaç ve içe dönük bir kişilik sahibiyse niz bunu aşabilmek için bir uzmandan yardım alın

Sohbet etmek ve insanlarl a iletişim kurmak için önce etrafınızdaki insanlarl a konuşmayı deneyin.

Aile fertlerin izle sohbet etmek için aile sofralarına daha sık oturun.

Televizyo nu kapatıp anne babanızla, kardeşlerinizle, eşinizle ve çocuklarınızla sohbet ederek, hal hatır sorun.

Sanal arkadaşlara dokunulam ayacağını, onların gözyaşınızı silemeyec eğini, mutlu olduğunuzda boynunuza sarılamayacağını unutmayın!

Kendinizi en yalnız hissettiğiniz zamanlard a Allah’ı düşünün ve O’nun sizi ne kadar sevdiğini hatırlayın. 
 
  Kayıtlı 

--------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
kervan

EditörDUA : 424
 Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1441


  Ynt: Sanal dünyada yalan hayatlar. ..
« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2009, 11:58:23 ÖÖ » 

--------------------------------------------------------------------------------
Sanal hayattan gerçek hayata dönüş yolları

Çekingen, utangaç ve içe dönük bir kişilik sahibiyse niz bunu aşabilmek için bir uzmandan yardım alın

Sohbet etmek ve insanlarl a iletişim kurmak için önce etrafınızdaki insanlarl a konuşmayı deneyin.

Aile fertlerin izle sohbet etmek için aile sofralarına daha sık oturun.

Televizyo nu kapatıp anne babanızla, kardeşlerinizle, eşinizle ve çocuklarınızla sohbet ederek, hal hatır sorun.

Sanal arkadaşlara dokunulam ayacağını, onların gözyaşınızı silemeyec eğini, mutlu olduğunuzda boynunuza sarılamayacağını unutmayın!

Kendinizi en yalnız hissettiğiniz zamanlard a Allah’ı düşünün ve O’nun sizi ne kadar sevdiğini hatırlayın
 
 
 


SANAL  ALEMDE BAZI SOHBET CHAT SİTELERİNDE KÜLTÜREL VE
DİNİ KONULAR KULLANILA RAK YAPILAN AHLAKSIZL IKLAR

İSTANBUL-TURKEY-SUPERONE İSLAM POWER FORUM

YELİZ NİHAL ERSOY

Selamün aleyküm değerli Müslüman kardeşlerimiz
YELİZ NİHAL ERSOY isimli müslüman kız kardeşimizin
İSTANBUL-TURKEY-SUPERONE İSLAM POWER FORUM
isimli islami web sitesinde ki yazısına geçmeden önce
bir iki söz buraya yazmak istiyoruz lütfen okuyunuz
ve daha sonra özellikle YELİZ NİHAL ERSOY kardeşimizin
yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz
Allah c.c sanal alemde İslam için çalışan sitelerde n
ve gerçekten Allah c.c rızası için çalışan yetkilile rden
ve sanal alemde ve bazı dini sohbet chat sitelerin de
tek amaçları dini sohbet ve islami fikir ve düşünce paylaşımı olan
müslüman kardeşlerimizden razı olsun
çalışmalarının devamını Allah c.c nasip eylesin
ve Allah c.c onların yardımcısı olsun ebeden ve daimen inşallah
Sanal alemde bazı sohbet chat sitelerin de
kültürel konular kullanılarak
ve kısmen bazı dini sohbet chat sitelerin de
dini konular kullanılarak yapılan ahlaksızlıkları görmekteyiz
ve ahlaksızlığın adı bazen dini konu bazende kültürel konu kisvesi
ve adı altında karşımıza çıkmaktadır
ve ahlaksızlık yapılan mekanda bazı kültürel sohbet chat odaları
bazende istisnala r hariç bazı dini sohbet chat kanalları olarak
karşımıza çıkmaktadır
belki bu ahlaksızlık dolu olaylar
bu bazı dini sohbet chat sitelerin de görev yapan
bazı islami eğitimi kültür ahlaklı yetersiz vasıftaki
yetkilile rden belkide oradaki bazı ahlaksız ziyaretçilerden
kaynaklan maktadır ancak sonuç değişmemekte
malesef mekan ahlaksız bir mekan olarak varlığını
sürdürmektedir 
şimdi İSTANBUL-TURKEY-SUPERONE İSLAM POWER FORUM
isimli bir dini forum sitesine yazı yazan YELİZ NİHAL ERSOY isimli
bir müslüman kız kardeşimizin yazısını buraya aktaralım inşallah
ve özellikle okumanızı tavsiye ediyoruz

İSTANBUL-TURKEY-SUPERONE İSLAM POWER FORUM

YELİZ NİHAL ERSOY

Selamün aleyküm kardeşlerim
uzun bir konu yazmak değil amacım
sadece sanal alemde chat odalarında gördüğüm bazı ahlaksızlıkları
buraya yazarak sanal alemin bizim gibi müslüman gençler için
ne gibi olumsuzlu klara neden olabileceği
ve bizim  müslüman gençler olarak
bu sanal alemin neresinde olmamız gerektiği
sorusuna yanıt aramak istiyorum
ve aşağıda yazmaya çalıştığım ahlaksızlıklarla dolu
sanal alemde ve chat odalarında bizim yazışmaya devam ederek
nasıl bir müslümanlık çizgisinde olduğumuzu sorgulama ktır amacım 
Benim ismim Yeliz Nihal Ersoy 23 yaşımdayım
herkesin sanal aleme ve chat odalarına girmekte farklı amaçları olabilir
ama çevremdeki bazı arkadaşlarımın ve genel olarak boş vakti olanların
nereye takıldığını sorguladığımda " İnternet-Sanal Alem ve Sohbet Chat odaları "
olduğunu öğrendim
bir gün ben boş zananımda " insanlar nereye takılır " İnternet-Chat Odaları "
diye düşünerek bende bir İnternet-Chat odalarına bakayım dedim
ve Chat odalarını aradım buldum ve girdim
İlk önce girdiğim site çok kalabalık bir Chat sitesiydi
girdiğim zaman hemen oradaki userler daha sonra her yerde gördüğüm şekliyle
siteye girişi yapar yapmaz oıradaki erkekler ismimi yaşımı okulumu
adresimi bekar olup olmadığımı sordular
yaşımı söyler söylemez her yerde olduğu gibi başladılar erkekler iş okul nerden
gibi sorular sormaya bu sorulara yanıt verir vermezde
hemen özele gelebilir misin sorularıyla karşılaştım
özel nedir onuda bilmiyord um nasıl bir  şeydir bakayım dedim
o zamanda özelde bekarmısın cam açabilrmisin demeye başladılar
artık msn isteyenle ri saymıyorum
ben bir müslüman kızım tanımadığım erkeklerl e bu tür konuşmamın
islamı ve ahlaki açıdan uygun olmadığını biliyordu m
amaç kız-erkek sohbeti dışında bana uygun bir şey yokmudur diyerek
arayış içinde  dolaştım durdum
amacım müslümnalara ait bir atmosferi n sanal alemde bulunup bulunmadığını öğrenmekti
her gün bir sürü siteye girdim çıktım fazla konuşmadığım zamanlard ada
chat odalarında çok farklı şeylere şahit oldum
malesef evli erkekler bekarım diyorlardı
bu bazı dini sohbet chat sitelerin dede böyleydi
dini olmayan sitelerde de böyleydi
evli bayanlard a " bekar " isimleriy le sesli chat odalarında
evdeki çocuklarının sesi duyulduğu halde hala bekarım diye ısrar ediyorlar
işin tuhafı sitedeki kimsede buna gıkını çıkarmıyordu
herkes bu yalanlara artık alışmış durumdaydı
çok büyük bir ahlaki çöküntü içerisindeyiz kimsede " ne oluyor " demiyor
chat odalarında malesef bayanlar için çok büyük tuzaklar var
bazıları " biz aileyiz sizi çok sevdik ailece görüşelim " diyorlar
msn adresi alınıyor ve msn ye giriliyor ve cam açma tabiri msn deki
kamera ve kamera açılıyor veya cam tabiri sesli sohbet odalarındaki kamera
nihayetin de siz bilgisaya rınızın kamerasını kullanıyorsunuz fark eden bir şey yok
msn veya sesli sohbet sitelerin de  aynı tarz yaklaşım var
sitede biraz daha genel
özele girilince de  msn ile farkı kalmıyor zaten
" biz aileyiz seni çok sevdik ailece görüşelim cam aç " diyenleri n aile olmadıkları
cam aç görüşelim diyen erkeğin yanındaki bayanın eşi değil kız arkadaşı olduğu
ve bu şekilde sanalda bayanları tuzağa düşürdükleri
ortaya çıkıyor sonra mesela bu tuzağa düşen bayanın yaşı küçükse
tehditler başlıyor " ailenin bundan haberi yok benim senin bu halini ailene söylememi
istemiyor san benim dedikleri mi yapacaksın " diyerek her türlü
nefs-i istekler için bu tür tuzağa düşmüş kızların kullandığınıda duydum bazı yerlerde
Allah c.c korusun bu bizimde akrabalarımızdan birininde bu hepimizin başına gelebilir
malesef bu konularda toplum olarak çok vurdumduy maz bir yapıdayız
bir gün teyzemin kızının msn adresinin aynısını
msn de kayıt etmem isteğiyle çağrı olarak aldım msn de
ve teyzemin kızının msn adresi olduğunu sanarak kabul ettim
ve " kız şeyma cam açsana 
Annen baban evdemi oradamı şu an göreyim cam açta " dedim
karşıdaki bana " evet bak kim var kim yok cam açayımda gör " dedi
ve açıldı cam bir kız var yatakta ve bir erkek
rezillik iğrençlik diz boyu
hemen " sizi cehennem kütükleri " dedim silmeye çalışırken
oradaki erkek " dur silme sadece izle bizi "
dediğinde silmiştim ve anladımki teknoloji
bizleri ve bizim gibi insanları ne hallere getirmiş
ve getirmeye devam ediyor bunu anladım
bazı sohbet chat sitelerin de  bazı yetkilile r
evli erkekleri n kızlara her türlü şekilde
yazılar yazmalarına  izin veriyorla r
amaçları user sayısını çoğaltmak
ve bazı sohbet chat sitelerin deki
bazı yetkilile rin mutlaka orada bir bayan sevgilisi var
veya bazı sohbet chat sitelerin in en üst yetkilile rininde
orada mutlaka bir bayan sevgilisi var
veya bayanlarl a sohbet ederek
bir bayan sevgili elde etmek amacıyla orada bulunuyor
başka bir amaç yok
bu bazı dini sohbet chat sitelerin in içindede  aynı şeyler var
artık bizler böyle bir sistem içinde kaldığımıza göre
biz nasıl olurda kendimizi müslüman olarak adlandırabiliriz bilemiyor um
bu sistemde ve teknoloji nin bu şekilde şerrin hizmetind e
kullanıldığı bir ortamda islamiyet i özümseyen müslümanlar olarak
kendimizi görebilirmiyiz bu mümkün olabilirm i bilmiyoru m
birde sesli chat odaları var üyelikle veya üyeliksiz giriliyor
ekranın sağ köşesinde kükük boyutlarl a sitede mevcut olanların
cam açılarak kamera görüntülerini izleyebil iyorsunuz
ve mesela bir bayan çıkıyor orada oyun havası eşliğinde göbek atıyor
sitedekil erin tümü bunu seyrediyo r ve alkışlıyor
ve bu sistemde öyle proğramlar varki bu oynayanal rın görüntüleri
video kaydı yapılabiliyorve tüm internet sitelerin e dağıtılabiliyor
bu şekilde dağıtılabilen bu video görüntüleride yine tehdit ve şantaj
malzemesi olarak kullanılabiliyor
sesli chat sitesinde n IP numarası tesbit edilerek
sitede bulunanla rın kendi kullandıkları Pc ye ve bilgisaya rına girilebil iyor
virüs veya spam gönderilebiliyor
kendileri ne özel başkalarının eline geçmemesi gereken
belge ve bilgilere ulaşılabiliyor msn ağından IP numarasına
oradanda telefon ve adres bilgileri ne ulaşılabiliyor
yine bunların tümü tehdit ve şantaj malzemesi olarak
kullanılabiliyor
msn çoklu görüşme sistemiyl e veya sohbet chat sitelerin in ek odalarında
fan klüpler oluşturulabiliyor
isteyen istediği şekilde istediği gibi her türlü ahlaksızlığı paylaşabiliyor
işin enteresan tarafı ise genel olarak sanal alemde ve bazı sohbet chat
kanallarında istisnala r dışında bayanlar bayanlarl a sohbet etmiyorla r
bayanlar mutlaka erkeklerl e sohbet ediyorlar
ve bayanlar birbirler ini kıskanıyorlar
ve aralarında fitne fesata neden olan mutlaka bir erkek olduğu için
bayanlar bayanlara asla sahip çıkamıyorlar
ve erkekleri n sanal alemde bayanlara nazik davranmal arı
bayanların nefisleri ne hoş geliyor
bu erkekleri n gerçek hayatlarında
 zerre kadar kadınlara saygı göstermeyen insanlar olduğunu bayanlard a biliyor ancak
sanalda erkekleri n kendileri ne nazik davranmal arı işlerine geliyor
hoşlarına gidiyor
genel olarak istisnala r dışında sanal alemde erkekler ucuz işler peşindedirler
amaçları genel olarak bayanlarl a cinsel içerikli
sohbet için sanaldadırlar
ve istisnala r dışında bazı müslüman gözüken erkeklerd e
sanala müslüman bir bayanla cinsel içerikli sohbet için giriyorla r
ve bunun zeminini hazırlamak için
ilk önce genel sohbet ağında dini konu yazarak
kendisini müslüman erkek imajıyla tanıtıyorlar
ve özellikle bayanlarl a dini konularda yazışarak
ve ayet ve hadisleri de bu sohbete malzeme yaparak
bayanların karşısında
müslüman erkek imajını çizerek sohbete başlıyorlar
daha sonra özelde konuşuyorlar daha sonra msn de konuşuyorlar
daha sonra cep telefonla rında konuşuyorlar
bayanların yuvasını başlarına yıkıyorlar kandırıyorlar
acı çekmelerine pişmanlık duymalarına
insanlara güvenlerinin azalmasına
eşinden çocuğundan akrabalarından ve toplumdan
kopmalarına neden oluyorlar
bu işte sohbet chat odaları msn ve kamera paylaşımı derken
bir Amerikalı Proseförün yaptığı araştırmayla sabit
3 ay ile en fazla 3 yıl sürecek
bir cinsel içerikli sohbete meyil içeren birliktel ik yaşanıyor
daha sonra bu birliktel ik bitiyor
ve erkekler başka bir kızlar bulmak ve kandırmak için
yine başka bazı dini sohbet chat kanalllarına kanalına girerek
aynı taktikler le başka bir kızlar avlamaya çalışıyorlar
genel olarak erkekleri n amacı işte bu ucuz cinsel içerikli nefs-i emarenin
istekleri dir
bütün amaç budur gerisi sadece bu amaca yönelik yapılan teferruat lardır
kimi erkek çok cinsellik ten hoşlanır kimisi az cinsellik ten hoşlanır
veya aşk-sevgi ile yoğunlaşmayı sever
ama genel olarak istisnala r dışında
sanal aleme giripte bu tür şeyleri yapmayan erkek yok denecek kadar az
sonuçta bu yapılanların hiçbirisinin İslam-Din ile Kuran ile
Ahlak ile zerre kadar ilgisi alakası yoktur
İslam Kuran Ayet Hadis sadece bunlar kız tavlama malzemesi olarak
kullanılarak erkekleri n ucuz istekleri nin yerine getirilme sinden başka
hiç bir şey göremedim ben bazı sohbet chat sitelerin de
başka hiç bir amaç yoktur
buna uygun denklemde şudur sanırım
bir erkek gerçekten müslümansa gerçekten reel yaşamında islamı yaşıyorsa
sanal aleme asla girmez
eğer giriyorsa o zaman dini sohbetten bahsetmes ide
Kuran Ayet ve hadislerd en bahsetmes ide
sadece ikiyüzlülükten ahlaksızlıktan başka bir şey değildir
saçmalıktan ve gerçeklerden kaçıştan başka hiç bir şey değildir
bazı dini sohbet siteleri  reel-gerçek yaşamında islamı yaşamayanların
mekanı haline gelmiştir 
islamı yaşayanların mekanı sanal ve ve bazı din sohbet kanalları olmaktan
çoktan çıkmıştır
sanal alemde bazı dini sohbet chat sitelerin de dini konu yazmakla
kişilerin müslümanlık ve takva derecesin in tesbiti asla yapılamaz
ve müslümanların bu sanal ortamlard a asla bu şekliyle
takva seviyeler i yükseltilemeyecektir
çünkü nefs-i emarenin köleliğinin sürdürdü yerde
ancak nefs-i emare tağuti fikirleri n hegamonya sındadır
burada islam yaşanamaz
zaten ben sanal alemdeki istisnala r hariç erkekleri n gerçek amaçlarınında 
islamı yaşamak değil sadece kızlarla sohbet amacıyla
sanal alemde olduklarınında kesinlikl e farkına vardım
bu gerçek amaçlarını dini konular yazarak örtbas ettikleri ninde farkına vardım 
sanal alem ve bazı dini sohbet chat sitelerin deki
bu fiiliyatında islam ile Kuran ile Din ile müslümanlık ile zerre kadar ilgisi alakası
olamayacağını anladım
ve bunu bayanlard a çok iyi biliyorla r aslında
ancak nefs-i emareleri ne bu hoş geldiği için buradadırlar
amaç nefs-i emarenin köleliği ve nefs-i emarenin tatminidi r
gerçek müslüman bu yanlışlığı kabul ederek çözüm yolu bulunabil mesi için
sanal alemde gerçekleri apaçık yazarak tartışarak bu zararları anlatmalıdır
ve çözüm yollarının neler olabileceğini diğer müslümanlarla
fikir ve düşünce telatisin de bulunarak edindiği bilgileri diğer müslümanlarla
fikir ve düşüncel olarak
fakat genel olarak istisnala r dışında bazı erkekler bu tür paylaşımlara
yanaşmamaktadırlar
24 saat sözde islamiyet i tebliğ ettikleri ni ileri sürerek
gerçekleri yazmak yerine dini konular yazmaktadırlar
ve dini konular yazılmaya devam edildikçede
gerçeklerin üstü örtülerek yalan bir sanal alemin varlığı
devam etmekdir
24 saat dini konular yazılarak yapılan ahlaksızlıkların üstüne sünger çekilmekte
ve yalandan örülü bir sanal alemde
bazı dini sohbet chat kanallarında
sözde Din kisvesi altında her türlü ahlaksızlık yaşanmaktadır
bazı cahil bayanlard a
bu tür bazı dini konular yazarak sanal alemde kalan istisnala r dışındaki bazı erkeklere
sanal alemde dini konu yazıyor diyerek saygı göstermektedirler
buda sanırım aptallığın en alasıdır
ve böyle erkeklere saygı duyarak bazı sohbet chat sitelerin de
yazışmalarına fırsat tanıyarak
başka kızlarında kandırılmasına zemin hazırlamaktadırlar
ben bu gerçeği bir bayan kardeşlerimize yazdığımda
verdiği yanıt " ben ahmeti seviyorum "
şeklindeydi bende dedimki " Profesörler bunu sürekli yazıyorlar
sanal alamdeki aşklar yalandır
ve 3 ay ile 3 yıl arası sürüyor " diyorlar
Amerikayı yeniden keşfe gerek yok
Dini ve Bilimsel otoritele r açıklıyor
siz gerçekleri göremiyormusunuz
mecburen bitecek ve ızdırap yaşanacak
gelip geçici bir yalan bir aşk için baştan başlamamak daha iyi değilmi "
dediğimde ise boş boş konuşmaya devam ettiğini
ve dini konular yazarak gerçeklerin üstünü örtmeye devam ettiğini
ve beni hiç kaale almadığını gördüm
ve bu kız kardeşimize " sen Ahmet'in kim olduğunu nereden biliyorsu n
sonuçta Reel-gerçek yaşamını bilmediğin birisi
ve sanal alemde insanların asla tanınamayacağını gerçek kişilik ve karakteri nin
asla tesbit edilemeye ceğini sen daha iyi biliyorsu n
ve neye dayanarak sen Ahmetin ahlaklı ve dinibütün bir genç olduğuna nasıl inanıyorsun
ve neye dayanarak ona güveniyorsun ve seviyorsu n
gerçekten dinibütün bir erkek olduğunun ispatı nedir
ve sen dini konu yazan bazı erkekleri n gerçekten niyetinin
islam olduğuna ve islam için konu yazdığına nasıl neye dayanarak inanıyorsun " dedim
bana şunu söyledi " ben kişiliğine karakteri ne bakmam
zaten bunu sanal alemde anlayamam da
erkekleri n yazdıkları dini konuyu okurum sadece " dedi
bende dedimki " peki bu erkek gerçekten dini konu yazmak için burada değilse
ve dini konuları kız tavlama malzemesi olarak kullanıyorsa
sende bunun yazılarını okuyarak ona destek olmuyormu sun
ve senin gibi bir bayanın bu erkeğin dini konularını okuduğunu gören diğer bayanlar
sana güvenerek bu ikiyüzlü erkeğin yazılarını okuyarak
onun etkisinde kalırlarsa
ve bu yüzden bu erkek bu sözüm ona dini kanalda
bu şekilde yer edinmeye
ve kızları kandırmaya devam ederse
sende bundan hiçmi suçluluk duymazsın
ve bu erkeğin dindar erkek görüntüsünü yansıtmak için gerçek niyetini gizleyebi leceğini
diğer bayanlara anlatmadığın için sende
suçlu değilmisin
ve bayan kardeşlerime eğer bu erkeğin yazdıklarını okumasını tavsiye edersen
bu erkeğin başka kızları müslüman imajıyla kandırmasına
sende ortaklık etmiş olmuyormu sun
hem sanal alemde gerçekten kimseyi tanıyabilmenin mümkün olmadığını söylüyorsun
hemde Ahmet' i tanıdığını söylüyorsun bu çelişki değilmi " dediğimde verecek yanıt bulamadı
bir gün bir dini sohbet chat kanalına girmiştim
bir erkek yetkili sürekli dini konu yazıyordu
ve bayanlara islamiyet i anlatmaya çalışıyordu
bende özeline girdim selam verdim ve şunları yazdım
" burada kız-erkek sohbeti yapıyorsunuz ve adına dini sohbet diyorsunu z
siz hiç islami bir kaynaktan
" kız-erkek sohbeti kesinlikl e helaldir ve faydalıdır ve İslamın bir şart ve gereğidir "
diye bir Ayet-i kerime veya Hadis-i şerif okudunuzm u
bir erkek ile bir kız aralarında akit olmadan
ve 3. bir şahıs olmadan başbaşa tenhada kalırlarsa bu sanal veya reel fark etmez
aralarındaki 3. kişi mutlaka nefs-i emarenin etkisiyle
hareket eden şeytani fikirler değilmidir
ve uygunsuz halvet durumuna düşme ve 5 çeşit zinadan biri olan
düşüncesel zina durumuna düşme riski bulunduğundan
ve harama götüren her yolda her şüpheli şeyde haramdır hükmüne binaen 
bu yapılan haram kapsamında değilmidir
erkekleri n asıl amacını neden yazmıyorsunuz
neden gerçekleri yazmıyorsunuzda sürekli dini konular yazarak
bayanların vaktini alıyorsunuz ve onları müslüman erkek imajıyla kandırmaya çalışıyorsunuz
bu ikiyüzlülük değilmidir burada kız-erkek sohbet ediyor
bunun islam ile Kuran ile ne ilgisi alakası var
neden gerçekleri yazmıyorsunuzda sürekli dini konular yazarak
gerçeklerin üstünü örtmeye çalışıyorsunuz " dediğimde
bana şunları yazdı
" kim gerçekleri yazıyor bana söylermisin " dedi
bende dedimki bir web sitesinde görmüştüm forum ve sohbet chat sitesi
olan bu yerdeki erkek yetkili gerçekleri yazıyordu
siz neden gerçekleri yazmıyorsunuzda dini konular yazarak
gerçekleri örtbas etmeye çalışıyorsunuz " dedim
bana şunları yazdı
" o dediğin erkek bayanların olduğu chat odasına giriyormu ve dini konu yazıyormu "
dedi bende " evet " dedim
o zamanda bana şunları yazdı   
" o dediğin erkekte sonuçta gerçekleri yazıyor görüntüsü altında
kız tavlamak için oradadır başka bir amacı yokturki
sen nasıl ona güveniyorsun
madem bu sanal alemde gerçekler yok ve islamda yoksa
o zaman buraya müslümanların girmemesi gerekir
ve böyle bir yere bir müslüman erkek giriyorsa
o erkek gerçekten müslümanlığı yaşayan bir erkek asla değildir
peki o kendini müslüman olarak tanıtan ve gerçekleri yazdığını söyleyen
ikiyüzlünün sanal alemde ne işi var
erkek nihayetin de erkektir
onun bayanları tavlamak için burada olmadığını ispatlaya bilirmisi n
hem madem sanalda kız-erkek sohbeti islamda haramsa
o gerçekleri yazdığını söyleyen müslüman erkek
neden bayanlarl a yazışıyor
sen bilmiyors undur ama o kendini müslüman erkek olarak tanıtan
ve gerçekleri yazdığını ileri sürdüğün erkeğinde
sanal alemde sürekli yazıştığı bir bayan mutlaka vardır " dedi
verecek yanıt bulamadım
Allah c.c sonumuzu hayırlı eylesin
Allaha emanet olun
Selamün aleyküm


YELİZ NİHAL ERSOY

İSTANBUL-TURKEY-SUPERONE İSLAM POWER FORUM

Evet Saygıdeğer Müslüman kardeşlerimiz
yukarıdaki YELİZ NİHAL ERSOY kardeşimizin
sanal alemdeki gerçekleri anlatan çok güzel ifade biçimiyle hazırlamış olduğu
yazıyı okudunuz bu yazıdan sonra söylenecek çok bir şey yok aslında
ancak şunu söyleyebiliriz
elbette sanal alem ve bazı dini sohbet chat siteleri malesef
ahlaksızlık mekanı haline dönüşmüştür
ve buraya gerçekten islamı yaşayan müslümanların girmesi sakıncalı hale gelmiştir
fakat bu gerçeklerin böyle yazılarla
sanal alemdeki ve bazı dini sohbet chat sitelerin deki gençlere ulaştırılması için
mecburen sanal aleme ve bazı dini sohbet chat sitelerin e girilmesi gerekmekt edir
çünkü bu gerçekleri bilmeyen müslüman kardeşlerimize
bilgisaya ra internete sanal aleme ve bazı dini sohbet chat sitelerin e girmeden ulaşmak
mümkün değildir
çünkü o gerçeklerden habersiz gençleri sokakta yürürken göremezsiniz
yada o kardeşimiz Ankaradadır siz İstanbuldasınızdır
internet dışında karşılaşmanız ve ona sanal alem dışında ulaşabilmeniz
ve gerçekleri anlatabil meniz mükün değildir
trende seyahat ederken o sanal alemdeki müslüman kardeşinizi göremezsiniz
çünkü o kardeşiniz biligisay ar başında ve sanal alemdedir ona ulaşabilmeniz için
sizinde bilgisaya ra girerek ulaşmanız gerekecek tir
o müslüman kardeşiniz vapurda deniz üstünde seyahat etmemekte dir
internett e sörf yapmaktadır
ona ancak sizde internett e sörf yaparak rastlayab ilir ve gerçekleri anlatabil irsiniz
başka seçeneğinizin olmadığından sanal alemdeki gençlere gerçekleri anlatabil meniz için sizinde
mecburen sanal alemde bulunmanız gerekecek tir
her ne kadar sanal alemde bulunmak yanlışsada
yanlışın yanlış olduğunu anlatmak için sizinde yanlış mekanda doğruyu savunmak için
bulunmakt an başka seçeneğiniz yoktur
mecburen sanala bu amaca hizmet için girmek zorundasınızdır
gerçekleri sanalda anlatabil menizin başka yolu malesef yoktur
Allah c.c bizi şerlerden ve nefs-i emarenin dostu şeytani fikilerde n korusun inşallah
Allah c.c boşluğa düşmekten bizleri korusun
Rabbim mağfiretini peygamber imiz Hz.Muhamm ed s.a.v Efendimiz şefaatini
bizlerin üzerinden eksik etmesin inşallah
Allah c.c yardımcımız olsun ebeden ve daimen inşallah
Allaha emanet olun
Selamün Aleyküm

İnternette Tanıştım Elektrik Alamıyorum(!) hekimoğlu ismail
« : Nisan 20, 2009, 12:22:53 ÖS » 

--------------------------------------------------------------------------------
Bir hanım, geçtiğimiz hafta beni ziyarete geldi, dedi ki:"Efendim, internet aracılığıyla, bir beyle tanıştım. Yüz yüze de görüştük. Birbirimi ze ilk anda olumlu baktık ve daha yakından tanıma amacıyla şu anda haftada iki-üç gün görüşüyoruz. Üç aydır bu görüşmelerimiz devam ediyor. Ve galiba bu işin sonu evliliğe gidiyor.
Fakat benden yana ciddi bir sorun var. Zamanla ben, o beyden elektrik alamamaya başladım. Kafam çok karışık... Bu gibi meseleler in dinimizde ki ölçüsü nedir?"

Öncelikle bilinmesi gereken, nikâhsız kadınla erkeğin görüşmesi, kaygan zemindir. Ayaklar kayarsa, şahısların nereye sürükleneceği belli olmaz. Evlilik öncesi görüşmelerde gençlerin yanında üçüncü bir şahıs olmalı. Nişanlı bile olsalar, nişan hiçbir şeyi helal kılmaz.

Bana göre, internet aracılığı ile eş aramak bahanesiy le, erkek veya hanımlarla yazışmak haramdır! Bu haramların üzerine helalinde n bir bina yapılamaz. Yani eğri cetvelle doğru çizgi çizilemez. Yanlış metotlarl a hakikate varılmaz!

Ben internett eki arkadaşlıkları, olgunlaşmamış karpuza benzetiri m. Olgunlaşmamış karpuz, dışarıdan bakınca karpuz amma, alıp kesince içi bembeyaz. .. İnternette insanlar kendileri ni anlatıyor fakat bunun ne kadarı doğru?

Geçmiş yıllarda bir arkadaşım vardı. Daktiloya on tane kâğıt yerleştirip on ayrı kıza "biricik sevgilim" diye başlayan mektuplar yazıyordu. Hâlbuki kızların hiçbiri "biricik" değildi, geride dokuz tane daha var...

İnternette de durum buna benzer. Yani aldanma ihtimali çok yüksek... Erkekler zevki için, kızlar yuva kurmak için arkadaş arar. Pek çok erkek, kızların gözyaşından zevk alır. Bu sebepten internett eki güzel sözler kötü sonuçlar doğurabilir.

İnternette hiç mi dürüst insan yok? Elbette var. Fakat kime rast gelecek? Bu iş piyango gibidir. Kime çıkacağı belli değil. Çok az kişinin yüzü güler, birçoğu ağlar...

Elektrik meselesin e gelince.. .

Yuva kurmak isteyen gençler birbirler ini gördükten sonra, "beğenmedim" ya da "sevemedim" yerine "elektrik alamadım" diyorlar. Bir arkadaş demişti ki: "Ağabey, ben bu kadınla 60 yıldır evliyim; şu elektrik dedikleri şeyi hiç alamadım!"

Ben bu gibi meseleler üzerinde çok düşündüm. Elle tutulan bir çözüm buldum: İlmihale uymak!

İlmihal ne diyor? "Evlilik, öncesiyle sonrasıyla İslamiyet'e uygun olacak." Gerisi söz oyunlarıdır.

Bazı aileler çocuğuna tembih ediyor: "Kızı kaçırmayalım. Havadan sudan şeyler konuş ki, ağzından yanlış bir şey çıkmasın." Büyük vebal!

Erkek de, kız da "insansa" eğer, kendini anlatacak . "Ben içki içmem ama sigara içerim. Her yemeği yemem. İnatçı değilimdir amma biraz sinirliyi mdir." gibi...

Her şey açık açık konuşulmalı. Kendi prensiple rimizi açıkça ortaya koymalıyız. Yoksa bir sürü problem çıkar.

Şarkıların ve türkülerin bütünü gözyaşından ibarettir . Sevilmeme si gerekeni sevdikler i için, "Mevlâ" diyecekle ri yerde "Leyla" dedikleri nden, cennet gibi dünyaları cehennem olmuştur. Sevmek duygusunu içimize Allah yerleştirmiştir. Sevmemek mümkün değildir. Mutlaka bir şeyleri seveceğiz. Sevmek duygusuyl a Allah'ı seveceğiz. Allah'ın sevdikler ini seveceğiz. Allah'ı sevenleri seveceğiz.

 Hekimoğlu İsmaiL
30 March 2009, Monday  Zaman
« Son Düzenleme: Mart 17, 2010, 06:58:22 ÖS Gönderen: admin » Logged
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2011, 09:30:30 ÖS »
admin
Ziyaretçi
SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA NEDİR - LÜTFEN TIKLAYINIZ

SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA NEDİR

SANAL ALEM
SANAL ALEMDEKİ YAZIŞMA ÜSLUBU VE ZİNA

http://www.google.com.tr/search?q=SANAL%20ALEMDEK%C4%B0%20Z%C4%B0NA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np

Allah c.c sanal alemde islam için çalışan sitelerde n
ve yetkilile rden razı olsun
ve başarılarının devamını nasip eylesin inşallah

http://www.islam-green34.com

http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/264564-esimle-internette-yaptigimiz-gorusmelerdeki-yazismalarimiz-caiz-midir.html#post1453302


Ali Rıza Demircan:
"Sanal seks haramdır, günahtır ama İslama göre cinsel ilişki gerçekleşmediği için zina olarak kabul edilemez"

http://www.tahribat.com/Forum-Sanal-Seks-Zina-Midir-110784/


SANAL ALEMDEKİ YAZIŞMA ÜSLUBU VE ZİNA

http://www.islam-realizm.tr.gg

YAVUZ SELİM - İSTANBULSelamün aleyküm kardeşlerim
Sanal alemde kız-erkek yazışmaları
evli veya bekar cınsel içerikli yazışmalar
nefs-i emarenin etkisiyle oluşmaktadır
bu zinamıdır diye akla gelen soruya
bir Din adamının ve bir psikyatri stin
verdiği yanıtlar çok düşünrücüdür
Aşağıdaki konuyu lütfen okuyunuz
Ali Rıza Demircan Hocaefend imiz
bu konuda gerekli açıkamayı
yapmıştır bu konuda Dini açıdan
başka eklenecek bir şey olmayacağı
kanısındayız
 
http://arsiv.sabah.com.tr/cp/iyi104-20070318-102.html
 
Ali Rıza Demircan:
"Sanal seks haramdır, günahtır ama İslama göre cinsel ilişki gerçekleşmediği için zina olarak kabul edilemez"

Sanal seks fantezimi, cinsel sapkınlık mı?
Eşler arasında kalma koşuluyla bu tür cinsel fantezile re yer verilebil ir. Eş olmayan çiftler arasında cinsel fantezile rin bütün türleri yasak kapsamına girer. Yani haramdır.

Sanal seks, cinsel hastalıklara karşı korunma yöntemi olabilir mi?
Cinsel hastalıklara karşı alınacak tek korunma yöntemi, evli olmayan çiftlerin asla ilişkiye girmemele ridir. Eğer kişi Müslümansa, kendisini ve cinselliğini yaratan Allah'ın ona zinayı, eşcinselliği ve lezbiyenl iği haram kıldığını bilmelidi r.

Neden çekici geliyor?
İnsanlar yasaklara karşı arzu duyarlar ancak inançlarından hareketle iradeleri ni kullanara k bazı arzularını engellerl er. Ya da arzularını meşru bir yolla yani evlilik yoluyla tatmin etmeye çalışırlar.

Kimler daha fazla yapıyor?
İslami açıdan bilgili olmayan gençlik bu işe yöneliyor. İlahiyatçılara, medya yetkilile rine ve eğitim kurumlarına iş düşüyor. Gençleri uyaralım.

Sanal zina olur mu?
Zina, erkek ve kadının evlilik bağı olmaksızın yaptıkları cinsel ilişkidir. İnternet yolu ile yanıltma, aldatma, ümit verme haramdır, günahtır. Ama İslam dinindeki anlamıyla zina olmaz. Cinsel ilişki gerçekleşmediği için, sevişmek dahi zina olarak tanımlanmaz. Haramdır ama zina değildir.

ESRA TÜZÜN

Sanal seks caiz mi?

İslama Göre Cinsel Hayat kitabının yazarı İlahiyatçı Ali Rıza Demircan ile Balıklı Rum İnternet Bağımlılığı Bölümü Sorumlusu Psikiyatr ist Dr. Gürkan Odabaşıoğlu, internett e sanal seksi kendi bakış açıları ile tartıştılar.

Dr. Gürkan Odabaşıoğlu:
"Sanal seks yalnızca bir fantezidi r ama eşler birbirini chat yoluyla aldatıyorsa bunun adı zinadır"

Sanal seks fantezi mi, cinsel sapkınlık mı?
Ne amaçla bakıldığına bağlı. Normal cinsel ilişkinin tamamen yerini almışsa cinsel sapkınlığa doğru gider. Kişinin günlük hayatında cinsellik devam ediyor, bu arada sanal sekslede tatmin olmuyorsa bu durumda fantezi olarak kabul edilebili r.

Sanal seks, cinsel hastalıklara karşı korunma yöntemi olabilir mi?
Cinsel hastalıktan korunmak için, bir ilişki modeli olarak kullanılması çok mantıklı değil. İnsanların birbirine dokunmala rını, bu cinsel hastalık fobisi engelleye mez. Başka yollarla korunabil irler.

Neden
 
 
çekici geliyor?
Çünkü gizem söz konusu. Karşıdaki insan çoğu zaman görünmüyor, uzaktan bir ilişki kurma çabası daha heyecanlı gelebiliy or. Tanımadığı biriyle çok özel bir durumu, seksi paylaşmak çekici geliyor.

Kimler daha fazla yapıyor?
Yetişkinler arasında daha yaygın. Gençler interneti çok kullansal ar da ilişkilerinde fiziksel teması daha fazla seviyorla r. Sanal seks yetişkinler, özellikle de erkekler arasında daha yaygın.

Sanal zina olur mu?
Olur, neden olmasın? Sanal seks, normal ilişkiden farklı bir yerde değil. Burada da düşünce bazında hatta bunun ilerisind e aldatma olur. Son dönemde yaşanan chat cinayetle rine baktığımızda, aldatma ve hayal kırıklığı hikayeler i görüyoruz. İnsanlar aynı derecede etkileniy orlar.

SANAL ALEM - ÇAĞIMIZDAKİ TEKNOLOJİK ZİNA
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2011, 10:17:49 ÖÖ Gönderen: administratör » Logged
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
LinkBacks Enabled by LordReco | FoRuMBoL Themes