+ ISLAMGREEN34 NEW WORLD » SANAL ALEM ANEKTODLARI 1. BÖLÜM  » 3 - SANAL ALEM - SANAL ALEM VE MÜSLÜMAN GENÇLİK İLE İLGİLİ ARAŞTIRMALAR 1. BÖLÜM (Moderatör: İman_Power)
 SANAL ALEM - ASRIN DECCALİ SOHBET CHAT - LÜTFEN TIKLAYINIZ

Kullanıcı Adı: Beni Hatırla?
Şifre:
Sayfa: [1]
Konu: SANAL ALEM - ASRIN DECCALİ SOHBET CHAT - LÜTFEN TIKLAYINIZ  (Okunma Sayısı 18833 defa) Seçenekler Arama
« : Ekim 28, 2008, 05:34:25 ÖS »
admin
Ziyaretçi
SANAL ALEM - ASRIN DECCALİ SOHBET CHAT - LÜTFEN TIKLAYINIZ

SANAL ALEM ASRIN DECCALİ SOHBET CHAT KONUSU İÇİN ALTTAKİ LİNKİ TIKLAYINI Z

http://www.tahapinar.com/g1_index.asp?ID=748&goster=10

chat = asrın deccalı
 
Merhaba sevgili site ziyaretci lerim,

farkinda oldugunuz gibi siteye yeni bir bölüm actim. Bu bölümün adinida "chat = asrin deccali" diye koydum.

Neden böyle bir baslik attigimi bu bölümdeki yazilari okuyunca anlayacak siniz.

Fakat bölümdeki yazilara gecmeden önce neden böyle bir baslik attigimi kisaca anlatmak istiyorum .

Acayip bir dünyada yasiyoruz . Herkesin kendine göre düsünceleri var. Cesitli inanclar, ideolojil er ve siyasi düsünceler. Hatta bir ailenin fertlerin in düsünceleri bile cok farkli olabiliyo r. Kardesler in düsünceleri ve siyasi görüsleri hatta inanclari degisik olabiliyo r.

Kimisi, Namazi vaktinde kilamadig i icin vicdan azabi cekerken digeri "fuhus yaptigi ve hatta sarap ictigi icin" "bu benim icin bir ihtiyac, onun icin yapiyorum diyerek" kendini tatmin etmis olmasi.  Birisi rahat, digeri huzursuz.

Sevgili site ziyaretci lerim,

farkinda oldugunuz gibi, insanlari n algilama bicimi cok farkli olaylara bakis acisi cok degisik. Her insan bu dünya ya kusursuz gelir, dini acidan söylememiz gerekirse "günahsiz" gelir. Sonra etrafin etkisi ile, anne-baba, egitim ve tv gibi unsurlar biz insanlari n bakis acilarini degistiri rler.

Evet, iste simdi bana "chat = asrin deccali" dedirten etkilere gelecegim . yazdigim gibi, sizin algilama sekliniz baska olabilir, veya beni etkisinde birakan bazi meseleler, benim bu konudaki algilamam i degistirm is olabilir.

Sevgili site ziyaretci lerim,

yukaridad a bahsettim . etraf insani etkiler ve insanin algilamas i ve fikirleri de buna göre olusur... Simdi size kisaca etrafimda n örnekler vererek neden bu sekilde düsündügümü kisaca aktarmak istiyorum .

Efendim ben Bayburt luyum. Biliyorsu nuz Bayburt Dogu da bir ilimiz. Erzurum, Erzincan, Gümüshane ile siniriz. Kücük bir ilimiz, saniyorum nüfusu 30.000 civarinda, Turgut Özal zamaninda il omustu.

Niye Bayburt'dan bahsettim anlatacag im ? Hani demistimy a cevre insani etkiler.. . Iste cocuklugu mda Bayburt da gördüklerimde beni bu sekilde etkilemis tir...

Efendim Bayburt'da insanlari n giyisiler i ve gezisleri biraz daha farkli. Su an 35 yasindayi m. Bayburt'dan Almanyaya geldigimd e 7 yasindayd im... ve Bayburt'da kadinlari n hareketle rini ve erkekleri n haraketle rini halen hatirliyo rum.

Bayburt'da benim etrafimda ki "kadinlar" ihram giyerlerd i. Rahmetli annem de ihram giyerdi.. . Almanyaya gelince "carsaf" giymistir

Ihram bildigini z battaniye büyüklügünde bir bez, asagida resimde görünüyor.
 
 


Kadinlar elbiseler inin üzerinden bunu tüm vucudunu ve hatta yüzünü örtecek sekilde giyerler ve öylece sokaga cikarlard i. Sokak da yürürken karsi tarafdan eger bir erkek geliyorsa, yüzlerini duvara dogru dönerler ve erkegin gecmesini beklerler ve sonra yollarina devam ederlerdi . Bazen kandinlar in, erkekleri n gecmesini beklemele rinden duvara dogru dönüp yere cöküp bekledikl eri de olurdu... .

Neden böyle yaparlard i... Cünkü karsi tarafdan gelen erkegin, onlari gezerken görmemeleri. Tam birer iffet abideleri ydiler.

Simdi ama... ayagina kot pantolun geciren, öyle bir geziyorki sokaklard a... (Allahim sen affet)... Kadin erkek sarmas-dolas carsi sokak geziyorla r.. Elbiseler elbiselik ten cikmis... bilmem ne olmus..

Hani Üstad Necip Fazil derki..

Burnunu göstermekten utanirdi süt ninem
Kizimin gösterigi kefen bezine mahrem...

Sokaga cikmak bile zor oldu... Sanki cehenneme giriyor insan...

Cogu zaman tranvay ile ise gidip geliyorum ... Insanlari gördükce utancimda n yüzümü kaldirip da insanlara bakamiyor um. Öyle giyisiler giyiyorla rki, asil utanmasi gereken onlarken, ben onlardan utaniyoru m... Yani acikcasi sokak=cehennem olmus.

Ahmet Selim var.. ZAMAN gazetesin de yaziyor.. . Ben onu günümüzün "Necip Fazili"na benzetiri m.. Bundan birkac sene önce bir yazi kaleme almisti.. . o yazida sunlari yaziyordu .

"sokakta yürüyormus... karsi tarafdan kiz kardesi geliyormu s...  ve bir zaman sonra bunlar sokakta karsilasa cak ve konusmala ri gerekecek ti... Ama Ahmet Selim karsilasm alarini beklemede n hemen sokagin karsi tarafina gecer... ve yoluna devam eder.. "

Neden böyle davrandig ini da su sekilde anlatiyor ...

Diyorki, "eger sokakta kiz kardesiml e görüsüp konussayd im bu ikimiz arasinda bir sorun olmayacak ti. Ama sokak ta kim biliyor, onun benim kiz kardesim oldugunu? Kimse bilmiyor. .. Bu sebeble sokaktaki diger kisiler.. "sokak ortasinda bir kiz-oglan bulusmus konusuyor lar" diyecekle rdi. Buna sebeb olmak istemedim ...  "

Evet sevgili site ziyaretci lerim bu satirlari okuyunca, donup kaldim... Ahmet Selim abimiz neleri düsünüyordu, iffetli insanimiz neleri düsünüyordu... ve simdi ne durumlard ayiz..

Yok yok konuyu degismedi m... Konumuz CHAT...

simdi tüm bunlari yasayan okuyan biri olarak.. su msn de olanlara ve CHAT de yazisanla ra bir bakiyorum . Yaklasik 2 sene oluyor msn olayini taniyorum .. Internetd eki sitemden dolayi tanidigim, tanimadig im insanlar msn listeme girmis oldular.. . Cok kisi bana derdini aciyor... ve basindan gecenleri anlatiyor du...

Bu iki sene icinde cok dert dinledim. .. msn de neler olabilece gini, ocaklarin nasil söndügünü, ne kavgalar edildigin i duydum.

Bu derece iffetli olabilen insanimiz chat ortaminda birbirler ine gülümsemeler, göz kirpmalar, kahkahala r, güller, öpüsmeler, iltifatla r gönderebiliyorlardi.

Ve hani bir Hadisi serifde.. "Kadinla erkek yanliz görüsürse ücüncüsü Seytandir" ve iste Seytan da araya girince, artik hersey rotasinda n cikmis oluyor... ve onarilmas i güc yaralar aciliyor. Artik iki karsi cins, msn ortaminda gizli bir mekanda olduklari ici, ve birbir gözlerine de bakmadikl ari icin, "utanma" duygusuda olmadigi icin her tür seyi rahatlikl a konusabil iyorlardi .

Sevgili site ziyaretci lerim, farkinda iseniz yazma kabiliyet im yok.. Kimbilir buraya kadar kac defa hata yapmisimd ir... Hic Türkce dersi almadigim icin, ve Almanyada büyüdügüm icin, bu sekilde yazmam ile artik idare edin.

Herseye ragmen insallah bu bölümde..

- chat de ki sohbet edenler bu tuzaga nasil düsüyorlar ?

- forumlar'a yazi yazmak neden tehlikeli ..?

- cocuklari nizi odalarind a hangi tehlike ile karsi karsiya.. ?

- Kizlarini zi hangi tehlike bekliyor ?

gibi konulari, Allah c.c. ömür verirse bu bölümde yazacagim ..

Eger sizde bana bu konularda yardimci olup, hatalarim i düzeltip ve bana bu yönde yazilar gönderebilrseniz, baskalari na ibret olmasi acisindan burada yayinlari m insallah. ..

Simdilik saglicakl a kalin.. Hakkinizi Helal edin..

Allaha emanet olun

Sevgi ve selamlari mla

taha
 
 05.09.200 7 15:43:01
2541 defa görüntülendi

 
 ebrar, 25.01.201 0 12:46:10
  hic böyle düşünmemiştim Allah razı olsun
 
 
 Bihter, 14.12.200 9 16:55:09
  Elleriniz e sağlık. Çok güzel bir konuyu ele almışsınız.İnanın!İnsanlık nereye gidiyor? Şu an ki gençlerde farkettim ve bende dahilim,hareket ve davranışlarımızın hepsi özenti. Allah affetsin. Ama insan bu güzelmiş ona yakışmış diyor ve kendiside giyiyor.E rkeklerde farkettiğim ise "ense" adında boyun kısımlarında saç bırakıyorlar.Biliyorum ki bu da yalnış!Doğum günlerimiz,yılbaşı çekişleri ve daha birçok davranışlar yavaş yavaş dinimize düşkün olan bizleri dinden soğutma oyunlarından biridir.A ncak olay bunu asi,Avrupa gençlerine benzemek isteyen(sorunlu olan Avrupa gençlerinden habersiz olan gençlerimiz)yaşıtlarımızı Allah yardımcı olsun! Ayrıca Mehmet Akif Ersoy'un çok güzel bir sözü vardı ve de çok severim: MEDENİ DEMEK;AÇMAKSA BEDENİ,AFRİKA'DaKİ BEDEVİ SENDEN DAHA MEDENİ!!!
 
 
 taha-ankara, 25.11.200 9 19:33:53
  abi şu bayburtun giydim çarıklarımı türküsü vardı yok olmuş onu ne yaptınız lütfen onu takrar buraya koyun o beni eskilere geri götürüyor dinlendir iyor ve huzur veriyordu ama lütfen en kısa sürede onu buraya koyun yoksa cidden küserim sizlere saygılar 
 
 
 beyzanur, 07.10.200 9 14:06:48
  ben de destekliy orum sizi devamını da bekliyoru m yazılarınızın
 
 
 zeynep, 01.10.200 9 14:21:37
  Merhaba kardeşim sizingibi düşünen insanların çoğalması gileğiyle
 
 


http://www.minare.net/tr/islami-sohbet/
http://www.minare.net/Ayrıca gerçek Deccal ile ilgili bir haber ve fotoğrafıda alttaki linki tıklayarak görünüz

http://www.islamincisi.com/ekstra/deccal.htm
http://www.guncelhaber.org/viewnews.php?id=100
http://www.harunyahya.org/KITAP/deccalin_ayini/deccal.html
http://www.bilgiportal.com/v1/idx/37/601/Islam--Din/makale/Mesih-Deccal-Nerede-Saklanyor.html
http://www.allahvesistemi.org/ahmedhulusidekavramlar/kavramlar/deccal/index.htm
http://www.menzil.net/kitap_html/kiyamet/deccal.htm
http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=article&aid=9556
« Son Düzenleme: Mart 15, 2010, 09:45:55 ÖÖ Gönderen: admin » Logged
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2012, 01:29:40 ÖS »
admin
Administrator
Full Member
*****

Mesaj Sayısı: 105


SANAL ALEM - ASRIN DECCALİ BAZI DİNİ SOHBET CHAT OLAYLARI - LÜTFEN TIKLAYINIZ

SANAL ALEM - ASRIN DECCALİ BAZI DİNİ SOHBET CHAT OLAYLARI - LÜTFEN TIKLAYINI Z

SANAL ALEM - SANALDA DİNİ SOHBET SAÇMALIKLARI - 2 -
 
Allah c.c sanal alemde islam için çalışan sitelerde n
 ve buradaki yetkiller den razı olsun
 başarılarının devamını nasip eylesin inşallah
 
http://www.islam-green34.com
 
SANAL ALEM - SANALDA DİNİ SOHBET SAÇMALIKLARI - 2 -
 
AHMET HÜSEYİN DOĞU - İSTANBUL
 
http://www.social-worlds.tr.gg
 

SANAL ALEM - SANALDA DİNİ SOHBET SAÇMALIKLARI - 2 -
 
AHMET HÜSEYİN DOĞU - İSTANBUL
 
Selamün aleyküm kardeşlerim
 ben bugün sizlerle
sanal alemdeki istisnala r dışında
ama genel olarak Allahın dininden
islami yaşantıdan uzak yaşayanların
klavyede müslümanlık taslayanl arın
akıbetlerinden bahsetmek istiyorum
 bu dini sohbet chat saçmalıklarıyla ilgili
 bir kaç şey söylemek istiyorum
bazı Dini sohbet Chat sitelerin e giren
bazı erkek ve bayan kardeşlerimiz
gerçek yaşantılarında hiç kimseden
sevgi göremediklerinden yakınırlar
sevgisizl ikten yakınırlar boşluktalardır
dini sohbet chat sitelerin e amaçsız gayesiz
rotası belli olmayan gemiler gibi girerler
ve serseri mayın gibi kime ne zaman vuracakla rı belli değildir
kimin kalbini yakacakla rı belli değildir bu serseri mayınların
Evlidir eşinden sevgi göremez
bu kaderidir ve sabretmez ve isyan eder
ve Dini sohbet chat sitelerin de sevgi arar
ve güya aradığı sevgiyi bulur ve nihayeti hüsrandır
ilk önce dini konu yazarak ayet hadis ve Mevlananın sözleriyle
sevgi arayışı başlar bu ne tezatlıktır
sonra dostluk kardeşlik ve sevgili olunur
sonra nikahsız birliktel iğin sonunun ne olacağı baştan bellidir
ve yaşanır biter ve sözde unutmaya çalışır
ve sanaldaki sevgisini kazandığı kişininde kalbini kırar
ve başka bir aşk aramaya başlar
ve sözde msn adresinde n o sevgiliyi siler
ve dini sohbet chat sitesinde ki ismini değiştirir
ve tanınmaz hale gelir ve güya konu kapandı sanır
bilmezki Allah görüyor ve biliyor kimden kaçacaksın
Mevlana Celaleddi n-i Rumi Hazretler i derki
" istediğin kadar "inançlıyım" de namaz kıl, sadaka ver.
Umut verip, güven aşılayıp da yarıyolda bıraktığın insanın
gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsi n "
ve bu kalbini kırdığın gönlünü yıktığın
insana dünyaları versen bu kalp kırıklığından kurtarama zsın
Kabe Allahın evidir belki yıkılmaz ama
eğer yıkılırsada yeniden tuğla ve harçla onarırsın
ama kırılan kalp sırçadan saraydır
gönül yıkılırsa yeniden yapılamaz
ve kalbini kırdığın eğerki Allahın sevdiği birisiyse
ve Allah dostuysa ve Allaha cazibesi varsa ve nazı geçerse
ve Rabbine şikayet ederse o zaman kalp kıranın sonu ne olur
bazı kardeşlerimiz sanal alemde " ben dini konu yazıyordum
böyle olacağını hiç düşünemedim " der
peki kardeşlerim kız-erkek bir arada ve özel odalarda
kız-erkek yanlız kalınan bu bazı dini sohbet chat sitelerin de
islamın gerçek manada yaşanması mümkünmüdür sizce
ve dinimizin böyle bir emri gerekliliği ve şartı varmıdır
hangi ayet ve hadis bunun faydalı olduğunu iletir
ve hangi islam alimi bu kız-erkek bir aradaki sohbeti
" evet islamiyet e uygundur ve faydalıdır " derki
bu mümkün değildirki
ve dinimizce tavsiye edilmeyen bir şeye kendini kaptıran
sonra acılar çekecektir elbette
ve sadece kendisi acı çekmeyecektir
başkalarınada acılar çektirecektir
eğerki evlilik gibi bir ciddi düşünceniz varsa
ve bekarsanız ve gerçekten evlilik amacıyla
biriyle tanışmanız mazur görülebilir
ancak sanal alemde kaç kişinin böyle bir ciddi düşüncesi vardırki
ve kaç kişi gerçekten sanal aleme islami konu paylaşımı için giriyorki
bu yüzde ile ifade edileceks e çok düşük bir orandır
mesela evli olan bayanlar ve evli olan erkekler sanala giriyor
buna ne hakları var bu evlilerin eşlerine yazık değilmi
bunu hesabını ahirette nasıl verecekle r bunu düşünen varmı
belki çok az bir kısmı gerçekten islami amaçla giriyor
gerisi ise amaçsız gayesiz olarak sanal aleme giren
ve boşlukta olan insanlardır ve sevgi arayışındadır
peki Rabbim isteyene istediğini verir
peki aradığınız sevgiyi buldunuz diyelim
eşinizden boşanmadan sanalda bulduğunuz sevgiliyl e
zinamı yapacaksınız ne yapacaksınız bu nasıl tezatlıktır
yoksa o sevgiliyi bırakıp başka aşklaramı kucak açacaksınız
bu nasıl müslümanlıktır kardeşlerim Allah aşkına
ama böyle olanların sonları hep hüsrandır
sözlerimi burada noktalıyorum
Allaha emanet olun kardeşlerim
selamün aleyküm   

SANAL ALEM - SANALDA DİNİ SOHBET SAÇMALIKLARI - 2 -

Allah c.c sanal alemde islam için çalışan sitelerde n
ve buradaki yetkiller den razı olsun
başarılarının devamını nasip eylesin inşallah

http://www.islam-green34.com

SANAL ALEM - SANALDA DİNİ SOHBET SAÇMALIKLARI - 2 -

AHMET HÜSEYİN DOĞU - İSTANBUL

http://www.social-worlds.tr.gg


SANAL ALEM - SANALDA DİNİ SOHBET SAÇMALIKLARI - 2 -

AHMET HÜSEYİN DOĞU - İSTANBUL
Logged
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
LinkBacks Enabled by LordReco | FoRuMBoL Themes