+ İSLAMGREEN34 NEW WORLD » KÜLTÜR ______________________________________________________________________________________ » İSLAMİ DEFORMASYON ve ÇOK FARKLI KÜLTÜREL VE İSLAMİ KONULARA AİT DÖKÜMANLAR (Moderatör: İman_Power)
 AŞK VE KADIN PSİKOLOJİSİ

Kullanıcı Adı: Beni Hatırla?
Şifre:
Sayfa: [1]
Konu: AŞK VE KADIN PSİKOLOJİSİ  (Okunma Sayısı 3885 defa) Seçenekler Arama
« : Kasım 12, 2010, 07:14:49 ÖS »
admin
Ziyaretçi
AŞK VE KADIN PSİKOLOJİSİ

AŞK VE KADIN PSİKOLOJİSİ
http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/261235.asp

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&biw=1276&bih=877&q=A%C5%9EKI+KADINLAR+BA%C5%9ELATIR&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=db58678bc44de679

Aşkı kadınlar başlatıyor’
Erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığı, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanara k erkeği kendisine çekmek istediği belirtild i.
Konya - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Özgünen, “Aşk hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir” dedi.

Prof. Dr. Tuncay Özgünen, Selçuk Üniversitesi tarafından Tıp Bayramı etkinlikl eri kapsamında Meram Tıp Fakültesi’nde düzenlenen “Aşkın ve Sevginin Fizyoloji si” konulu konferans ta bir konuşma yaptı. Aşk kavramının kadın ve erkekte ergenlik çağlarında başladığını ifade eden Özgünen, sevgi kavramının ise kişinin kendisini “ben kimim, neyim, neden dünyaya geldim” gibi sorularla tanımaya başladığı 5 yaş sürecinde ortaya çıktığını dile getirdi.
Aşk dürtüsü başlarken 4 duyunun harekete geçtiğini vurgulaya n Özgünen, “Aşkın başlaması için ilk olarak karşımızdaki insanın kokusunun beynimizd eki aşk dürtülerini uyarması gerekiyor . Daha sonra sesini ve görüntüsünü beğendiğimiz kişiye dokunmak istiyoruz” dedi. Özgünen, kadının koku yolu ile karşısındaki erkeğin bağışıklık sistemi hakkında bilgi sahibi olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Eşler seçim yaparken kendi bağışıklık sistemind en çok daha farklı bir sisteme sahip olan kişilere yönelir. Bunun nedeni ise kadının doğacak çocuğunu daha gelişmiş bir bağışıklık sistemiyl e dünyaya getirmek isteğidir. İlk olarak kokuyla başlayan sinyaller, daha sonra gözlerle kurulan iletişim, ses ve dokunma ile aşkı ortaya çıkarır. Bu nedenle aşk, hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar.”

“ERKEĞİN KENDİNE ÖZGÜ KRİTERLERİ YOKTUR”
Sinyaller i kadınların gönderdiğini ve daha sonraki sürecin erkek- kadın ilişkisi içinde geliştiğini vurgulaya n Özgünen, şöyle devam etti: “Eş seçiminde erkeğin kendisine özgü kriterler i yoktur. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir. Çocuğunu en sağlıklı şekilde taşıyacak, besleyece k, doğuracak ve bakacak kadını arar. Kadın ise özgüldür. Belirli bir sisteme göre ölçer, tartar ve iyi partneri seçmeye özen gösterir. İlk olarak erkeğin kokusunun kendisine uygun olup olmadığına karar verir daha sonra görüntüsüne dikkat eder. Zeka, güvenilirlik, iletişim, erkeğin kendinden mutlu olması kadınların aradığı özelliklerdir. Kadın için cinsellik son sıralardadır.”
Özgünen, erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığını, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanara k erkeği kendisine çekmek istediğini söyledi.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2010, 07:16:13 ÖS Gönderen: administratör » Logged
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
LinkBacks Enabled by LordReco | FoRuMBoL Themes